Kościół w nowej szacie.

powrót

Uroczyste Te Deum wieńczące remont kościoła, wyrazimy Panu Bogu w niedzielę 18.10.2009r. podczas dziękczynnej Mszy św. w Przysieczy o godzinie 9:00
 

"Nasz mały kościółek na górce" , tak do mnie w zaproszeniu, pieszczotliwie napisał
  ks. dr hab. Andrzej Hanich, proboszcz   kościoła filialnego w Przysieczy,

  Znam ten kościół. Byłem uczestnikiem kilku,  może kilkunastu świętowanych w nim uroczystości, w tym także na uroczystości pożegnalnej mojego,  przedwcześnie zmarłego  przyjaciela Hermana. Wybudowany 84 lata temu, na najwyższej w okolicy górce. Jadąc autostradą A4  widać go po stronie zachodniej. Gdyby projektanci (decydenci) przewidzieli "węzeł"   byłoby to  wielkim udogodnieniem dla podróżnych, a ja mógłbym  w tym miejscu, zaprosić ich na chwilę odpoczynku. Zaprosić na zwiedzenie kościoła i w pobliżu, uroczego  akwenu.
 

  W zaproszeniu ks. Proboszcz podkreślił ogromny wysiłek mieszkańców Przysieczy w czasie gruntownego remontu... "nigdy dotąd tak gruntownie nie remontowany  w ciągu swoich 84-letnich dziejów". A dalej wymienia ..."otrzymał: nowe ogrzewanie podłogowe, nową granitową posadzkę, odwilgocenie ścian, drenaż od zewnątrz , malowanie wnętrza, wymianę kabli elektrycznych, nowe nagłośnienie i oświetlenie nowe ołtarze a w głównym nowe obrazy (kopia Piety El Greco) i figury. ........ elewacja, instalacja  odgromowa, schody na chór, konfesjonał, nowa dzwonnica, powiększono teren przykościelny (50 arów), nowe wyposażenie zakrystii   i wiele wiele innych".
 

  Zmieniło się wszystko.  Zostawili: stare mury, "Drogę Krzyżową" i organy. Kościół w Przysieczy ma wszystko nowe!
  Dla mnie byłoby wielką  stratą, gdybym tego nie udokumentował. Mam w archiwum stare fotografie tego kościoła porównam z nowymi. Moich internautów chwilowo przepraszam, porównanie dokumentów trochę potrwa.
 

 

Ks. proboszczowi dr hab. Andrzejowi Hanich serdecznie dziękuję za zaproszenie na Uroczyste Te Deum!
 

Jak nic nie stanie na drodze do Przysieczy ( i Prószkowa) będę.                                                                                        rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 004084 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1