Józef Smolin
 
z Folwarku
ps. "Bole"
18.11.2009 Jego ostatnia droga

Powrót

  9 listopada 1993 roku dopadła go ciężka choroba, którą cierpliwie znosił przez 16 lat. Odszedł w ciszy nocnej, podczas snu - 13/14 listopada 2009 roku.

Wspomnienia:

Będziemy go pamiętać jako zawodnika w mistrzowskiej drużynie piłki ręcznej LZS FOLWARK.
 "Mistrz Polski" w piłce ręcznej (jedenastoosobowej) w latach 50 tych ubiegłego wieku.
Podczas "Mistrzostw Polski" stał na bramce.

 

  Niewielu dziś pamięta, że  LZS Folwark był Mistrzem Polski. Wszystkie kluby w Polsce były zazdrosne, taki wielki sukces osiagniety, przez nikomu nie znany mały Folwark - który był nie do pokonania. Bole bronił bramki. Pokonało nas "wojsko" - najlepszych zawodników z drużyny LZS Folwark, powołano do czynnej służby, Jego też powołali, gdzie od razu zostali zaangażowani do drużyny wojskowej "Śląsk Wrocław". I to był koniec, kolejnych sukcesów!

 

 
 

Mistrzowska drużyna LZS Folwark (w czarnej koszulce bramkarz Józef Smolin "Bole Tytków"
 

Jego ostatnia droga na miejsce wiecznego spoczynku - cmentarz parafialny w Chrząszczycach.

Przy pięknej słonecznej pogodzie, przed kaplicą cmentarną zgromadziła się liczna rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i liczni mieszkańcy Folwarku, oraz dwóch żyjących jeszcze (z mistrzowskiej drużyny) przyjaciół z boiska (Paner i Rua). Ostanie modlitwy i pożegnanie przy otwartej jeszcze trumnie. Ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja prowadzi uroczystości pogrzebowe w kościele i na cmentarzu. Z mistrzowskiej drużyny LZS Folwark nie on pierwszy odszedł do Pana, Z fotografii (powyżej) do liczenia żyjących, wystarczy palców z jednej ręki. Czy kiedyś - w następnych pokoleniach uda się w Folwarku powtórzyć taki sukces. Żyjmy tą nadzieją!
Żegnaj Mistrzu - bramkarzu!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

R.I.P.

rudolf z folwarku

Powrót

Odwiedzin ogółem: 004080 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1