Nie tylko dla Świętych: "Cecylii i Andrzeja"
  - piękny koncert z Źlinicach

powrót

Cecylia - patronka muzyki (22 listopada) - Andrzeja ( "ostatki" 30 listopada) - Okazja do Świętowania.
 

  28 listopada 2009 rok w Źlinicach. Obowiązki nie pozwoliły mi być punktualnym, ale  wiele przyjemnych melodii w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Kaprys" udało się jeszcze moim szarym komórkom zarejestrować. Batutą, znanym  nie tylko w Źlinicach - ale i za granicą, sprawnie - jak zawsze, dyrygował Kladiusz Lisoń. Do krainy operetki wprowadziła nas - ciągle w rozwoju - Anneta Lissy - Kluczny. Jak tak dalej pójdzie to  za niedługo stanie na deskach scenicznych w "Milano Teatro Alla Scala" tego jej życzymy - oczywiście,  a kapella "Kaprys" ze Źlinic.
 
 Podsumuję krótko moje wrażenia, Jesteście za każdym razem gdy mam przyjemność was słuchać, coraz lepsi, i taki azymut trzymać.
 

  Sala była pełna, goście - szczególnie panie, piękne jak zawsze wystrojone, było na czym  zatrzymać oko! Ks. proboszcz prof. dr hab. Józef Mikołajec  obarczony swoimi obowiązkami - też dołączył, spóźniony. Obecny był również Przewodniczący Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim Norbert Rasch z małżonką i cała śmietanka towarzyska ze Źlinic,  Boguszyc i okolicy. Brawa dla naszych artystów, co im się należało, często na stojąco! Koferansjerkę  prowadził pan Matuszek. Po koncercie zapowiadała się zabawa "Andrzejkowa", ale ja wracałem do domu - nie te lata. Dla nieobecnych na dzisiejszym koncercie, wykonałem  kilka migawek fotograficznych, a dla obecnych na  zimowe - za kilka dni - wspomnienia przy kominku.
 

 
 
Klaudiusz Lisoń
Widok na salę
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To nie wywiad z artystką ..... to prezentacja
 
 
 
Klaudiusz Lisoń
 
 
 
Nasza Diva.... Anneta Lissy Kluczny
 
 
 
 
 
ks. proboszcz - parafia Boguszyce..... pod wrażeniem!
 
 
Rodzina ...... bije brawa.
Dla panów ..........zabrakło miejsca na sali.  Znaleźli inne pocieszenie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brawa na stojąco!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To już koniec koncertu.   Dziękujemy!
Jesteśmy obie w "skowronkach"
 

Miłych wspomnień życzy rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 003633 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1