Formacja " SCORPION" na salonach "Pod Różą"
w Chrząszczycach  - 6 grudnia 2009 rok -

powrót

"SCORPION" i Św. Mikołaj, -  czyli: dwa w jednym. Mikołaj - wiadomo dziś 6 grudnia, a SCORPIONY -  świętowały swoje  5-te urodziny. Z tej okazji zaszczycono mnie zaproszeniem na Koncert w salonach Gościńca "Pod Różą" w  Chrząszczycach. Dziękuję! .
 

Kilka informacji o "Scorpionach".

   Oficjalna nazwa:  FORMACJA TAŃCA NOWOCZESNEGO "SCORPION w PRÓSZKOWIE".

  Powstała w październiku 2004 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Prószkowie, który był również organizatorem dzisiejszego koncertu.
 
   Kierownikiem artystycznym zespołu jest dyplomowany choreograf Pani Magdalena Kolman, sędzia Polskiej Federacji Tańca, międzynarodowy sędzia International Dance Organizatoion, członek Zarządu Polskiej Federacji Tańca, twórca choreografii Mistrzów Polski i Vice Mistrzów Świata. Od początku istnienia zespół SCORPION spotyka się z bardzo przychylnym nastawieniem środowiska lokalnego, lokalnych władz i firm.
  Choreografie tworzą również panie: Sawa Szyszko i Grażyna Kuźmińska, wychowanki zespołu „Scorpion”.
Projekt i wykonanie kostiumów - Eugenia Kuźmińska.
 

  W ciagu 4 lat „Scorpion” skupiał od 20 do 80 tancerzy w wieku od 3 do 23 lat. Zespół szkoli tancerzy w technikach: disco dance, jazz dance, hip hop, taniec estradowy, akrobatyka sportowa.
  Młodzież podczas codziennych zajęć tańca nowoczesnego i gimnastyki artystycznej przygotowuje program na coroczne Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Festiwale, Przeglądy Taneczne i imprezy okolicznościowe.  Od czterech lat "Sorpiony" rozsławiają  gminę, godnie reprezentując Prószków na lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach artystycznych.
 

Lista sukcesów jest baaaaaardzo długa, brakło by miejsca na tej stronie na moją relację fotograficzną z dzisiejszych "urodzin". dlatego odsyłam zainteresowanych na stronę internetową Prószkowa.
 

  A co było dzisiaj. Koncert trwał 2,5 godziny, podczas którego zaserwowano nam ogrom wrażeń artystycznych a w przerwie zadbano o kawę i słodycze. W tańcu zawsze byłem ociężały, więc trudno mi ocenić wszystko fachowym okiem , ale wrażenia jakie odniosłem patrząc na młodzież i małe (bardzo jeszcze) dzieci, ogromne - byłem pełen podziwu. Zmobilizować - tak liczą grupę - w tak niewielkiej gminie, zmusić ich do takich dobrowolnych wyczerpujących treningów, za dziękuję, w dzisiejszych czasach, to trzeba być dobrym nauczycielem. Z  listą Waszych sukcesów się zapoznałem -  za cztery lata - jest naprawdę długa.  Dlatego nie wysilam się na ocenę tancerzy, zrobili to już inni fachowcy, ale   jako były nauczyciel (nie tańca) mogę tylko wystawić ocenę 6 z laurką dla  koleżanek po fachu, nauczycielkom, które potrafiły przekazać  wychowankom swoją wiedzę i doświadczenie.
 
 Nauczycieli w kraju mamy wielu, a nasza gmina , do takich z najwyższej półki,  ma szczęście. Rodzice powinni być zadowoleni, że władze naszej gminy, są nie tylko w sprawozdaniach z wychowania dzieci i młodzieży poza szkołą  zainteresowane, ale realizują to w praktyce, Mam tu na myśli dwa sztandarowe przykłady: Scorpion w Prószkowie i Kaprys w Źlinicach .
 
Nie znam matki, która by urodziła złe dziecko! Przyszłe społeczeństwo Ślązaków, będzie takie, jakie sobie dziś wychowamy. Dziś w oczach tej młodzieży i dzieci, widziałem tylko radość i zadowolenie z tego co robią, a o przejęciu i tremie, obecnych rodziców i  dziadków nie wspomnę. I to jest kierunek, w którym trzeba iść (niech to są małe kroki) a świat stanie się lepszy.
P.S. poinformowano mnie, że organizatorzy Dziękują za ogromną pomoc przy przygotowaniu dzisiejszego koncertu paniom: Agacie Przybyła i Beacie Gulej - co czynię z wielką przyjemnością!
 

Magdalena Kolman,
Kierownik artystyczny zespołu dyplomowany choreograf.  Sędzia Polskiej Federacji Tańca, międzynarodowy sędzia International Dance Organizatoion, członek Zarządu Polskiej Federacji Tańca. Twórca choreografii Mistrzów Polski i Vice Mistrzów Świata.

 

 

 Nasza władza w Gminie Prószków
Burmistrz miasta
Róża Malik i v-c burmistrz Anna Wójcik

 

 Publiczność

 

" Scorpionki"

na parkiecie

 

 

 

 Św. Mikołaj i osoby towarzyszące Pan Pikuś

 

 

 
 
 

Stanowisko dowodzenia ...... muzyką.

 

 
 
 
 


Zobaczmy Skorpionki jak tańczą -

Ponieważ zmiany grup i style, następowały płynnie ( bardzo dobry efekt dla widzów) nie byłem w stanie opanować (zapamiętać, tematycznie) tego wszystkiego, dlatego moja relacja nie ma żadnej kolejności a wszystkie fotografie są zupełnie przypadkowe.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Podczas przerwy czas na smaczne ciasto
 

 
 
 

Podczas przerwy - licytacja fantów
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kwiaty urodzinowe i tort

 

 
 

Podziękowania pani Magdalena Kolman

 

 

Organizatorzy i Nauczycielki
 

 

Mamy 5 lat!

 

 

Rośnie nam nowe pokolenie.

 

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za piękny pokaz i moje gratulacje dla Pań Nauczycielek!

rudolf z folwarku

 

powrót

Odwiedzin ogółem: 004745 Odwiedzin dzisiaj: 2

   

Ilość osób on-line: 1