Maria Langosch z domu Tatura

powrót
 

   Dziś 24 czerwca 2008 r. w naszej kaplicy odbyła się nadzwyczajna uroczystość. Msza św. celebrowana przez naszego ks. proboszcza dr Krystiana Ziaja w intencji naszej najstarszej mieszkanki Folwarku Marii Langosch z domu Tatura, ale Chrzowice też mogą mieć pretensje, że ta najstarsza  mieszkanka należy do nich - ponieważ administracyjnie ta część Folwarku należy do sołectwa Chrzowice i ma numerację chrzowicką, z ulicą Opolską. Zaś kilka metrów w kierunku naszej kaplicy zaczyna się ul. Krapkowicka w Folwarku ( droga krajowa  nr 45  Opole-Racibórz). Administracja swoje my swoje - gorzej gdy pogotowie szuka chorego, a tak już bywało.!
 Ale ..ad rem
 

   Pani Maria, w niedzielę 22 czerwca ukończyła 95 lat i już od kilku dobrych lat - chyba 9-ciu, jest najstarszą mieszkanką naszego Folwarku. Młodsi odchodzą do wieczności a Ona cieszy się dobrym zdrowiem i zdrowym umysłem. Jak zbliżyłem się do niej z moim aparatem fotograficznym to mnie od razu poznała, chociaż ostatnio widzieliśmy się rok temu - Boże jak ten czas szybko leci.
   Jak na 95 lat wygląda bardzo dobrze - tylko nogi odmawiają posłuszeństwa. Ale po schodach do kaplicy weszła sama, trzymała się tylko pod rękę swoje córki Elżbiety. Życzenia z okazji 95 tych urodzin już złożyłem, przed wejściem do kaplicy. Ale tu, w tym miejscu je powtórzę.

Pani Mario - koleżanko mojej matki - też Marii, przez wiele lat byłyście przyjaciółkami, a Twój śp. mąż Józef ps. "Kutscher", był też przyjacielem mojego śp. ojca Piotra  ps. "Palyr"
.

 

Chciałbym w imieniu mojej rodziny złożyć na Twoje ręce tysiące kwiatów i życzyć Ci zdrowia i jeszcze raz tylko zdrowia, opiekę masz dobrą bo otacza Cię troskliwa wielopokoleniowa rodzina. Żyj nam (na razie) do 100 lat - a potem dalej!

 

 

Rudolf Zmarzły z rodziną
Folwark w czerwcu 2008 roku

Kilka fotografii na pamiątkę.
pierwsi uczestniczy w nabożeństwie
 
Sąsiadka Katarzyna Steinhof z kwiatami
 
Przyjechała
 
W drodze do kaplicy po schodach
 
Na poręczy - prawnuczek -
Idziemy do pierwszej ławki
 
Ks. proboszcz
Prawnuczek - czy prawnuczka ???
 
W kaplicy podczas nabożeństwa
 
Życzenia w imieniu mieszkańców Folwarku składa Norbert Steinhof - sąsiad.
 
Życzenia składa ks. Proboszcz - potem  śpiewane  było "STO LAT" a w oczach ze wzruszenia - było widać łzy.

 

Trzeba iść do domu
 
Jeszcze życzenia od Pani Krysi
Życzenia od pani Lidii Kochanek
 
Życzenia od  pani Cecylii Kornek  ( od Jakuba)
 
Sprawnie wsiada do samochodu
 
A pra-pra wnuczek goni za samochodem
 

Ul Szkolna 24 czerwca 2008 r.
 

Widok na "Przewrócie"
 

I jesteśmy na rynku
 

Pozdrowienia dla moich internautów                            rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 002193 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1