Bavaria tu zaczynamy
 
świętować
"Jubileusz 750-lecia naszej Chrząbeckey parafii"

powrót

Termin świętowania  3 czerwca do 9 czerwca 2010 rok

Trasa Pielgrzymki "Świętujemy Jubileusz 750-lecia naszej Chrząbeckey parafii"

Dzień 1 ( czwartek 3 czerwca 2010 roku godz. 23:00)  wyjazd przez Czechy do Niemiec
Dzień 2 (piątek 4 czerwca 2010 rok) Andechs - Monachium
Rano w Andechs u Benedyktynów.
Ora et labora - módl się i pracuj  - to motto zakonu Benedyktynów (O.S.B.).

 Jest to najstarszy zakon mniszy założony przez św. Benedykta z Nursji, zakon który przyczynił się do rozwoju kultury europejskiej - prowadząc słynne szkoły,  zajmując się ogrodnictwem i zielarstwem. Dziś też można kupić likier produkowany na bazie dawnej recepty z 40 ziół, zwany Benedyktyn.
 


 

Klasztor Andechs  –  na wzgórzu Heiliger Berg w Andechsie na wschodnim brzegu Jeziora Ammer w górnej Bawarii w południowych Niemczech. Zabudowania klasztorne postawiono w miejscu dawnego zamku Andechs, siedziby dynastii Andechs. Tu urodziła się  św. Jadwiga. Miała czterech braci i trzy siostry, w tym Agnieszkę (żonę Filipa II Augusta) i Gertrudę (żonę króla węgierskiego Andrzeja II i matkę św. Elżbiety Węgierskiej). Trzecia z jej sióstr była przełożoną klasztoru benedyktynek w Kitzingen koło Würzburga
 

    Ślub
 Henryka I Brodatego z Jadwigą
z Andechs, według ikonografii z XIV w.


    W wieku lat 12 została wydana za mąż za śląskiego księcia Henryka I Brodatego. W 1233 Henryk został księciem wielkopolskim. Jadwiga urodziła siedmioro dzieci: Bolesława, Konrada, Henryka, Agnieszkę, Zofię, Gertrudę i Władysława. Oboje z Henrykiem I byli ludźmi bardzo religijnymi, prowadzili pobożne życie i dbali o rozwój Kościoła. Jadwiga była fundatorką kościołów i klasztorów, w tym klasztoru sióstr cysterek w Trzebnicy (1209)
 

W tym samym dniu - zwiedzanie Monachium - stolicy "Oktoberfestu" -  bursztynowego napoju  i Bawarii. Miasto znane również z wielu licznych Wyższych Szkół i Uniwersytetów tradycjami sięgającymi do 1472 roku. (papież Benedykt XVI tu też studiował). Do zwiedzania bardzo wiele ciekawych miejsc.
 
Dzień 3 (piątek 5 czerwca 2010 roku) Neuschwanstein - Hohenschwangau
 


   Ludwik II - król Bawarii,  za życia nie rozumiany i potępiany za rozrzutność, pozostawił Bawarii swój najcenniejszy skarb. Przychody ze zwiedzania znacznie przewyższają sumę przeznaczoną na budowę rezydencji, bowiem co roku przybywa tu ponad milion osób.

 


 

Zamek jest odwiedzany przez ok. 300 tys. turystów z całego świata rocznie. Otwarty przez cały rok.
W tym samym dniu przejazd przez Garmisch -Partenkirchen  - obiadokolacja i nocleg
 
Dzień 4 (niedziela 6 czerwca 2010 rok) Marktl am Inn - Altoetting      zwiedzamy:

"Czarna Madonna" - Cel wszystkich pielgrzymek z całego świata do kaplicy na Kapellplatz Altoetting. Miasto i jego mieszkańcy są dumni z posiadania Czarnej Madonny, są przyjaźni dla gości i autentyczni jako ambasadorowie bawarskiej gościnności.

 

Oraz:  Blisko Marktl am Inn miejsce urodzenia papieża Benedykta XVI

 
Dzień 5 (poniedziałek 7 czerwca 2010 rok) Salzburg - Mariazell 

 Solnohrad (po czesku) – miasto w północno-zachodniej Austrii, stolica kraju związkowego Salzburg. Położone w pobliżu granicy z Niemcami w Alpach, nad rzeką Salzach, na wysokości 424 m n.p.m.  Miasto jako ważne centrum turystyczne oraz sportów zimowych jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego.

 

Mariazell – miasto w środkowej Austrii an der Mur, około 1,7 tys. mieszkańców. Kurort sportów zimowych. Od roku 1157 przez benedyktyńskie opactwo św. Lamberta na tym terenie prowadzone było osadnictwo klasztorne. W roku 2007 miasto świętowało 850-lecie lokalizacji. Sanktuarium znajdujące się tutaj jest jednym z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Papież Jan Paweł II odwiedził Bazylikę w Mariazell 13 września1983 r., natomiast Benedykt XVI 8 września 2007 roku.

Dzień 6
(wtorek 8 czerwca 2010 rok)   zwiedzamy  Wiedeń
 
Po śniadaniu spacer traktem cesarskim przez Hoffburg, Katedra, Opera, Schoenbrunn park,  oraz wiele innych miejsc w mieście Straussa, króla walca. Około godziny 18 wyjazd z Wiednia w kierunku naszej Chrząbeckey parafii - po drodze kolacja w Czechach.
Ze względów organizacyjnych - sprawa pilna
Zapisy i szczegółowe informacje u ks. proboszcza dr hab. Krystiana Ziaja parafia Chrząszczyce oraz Krystyna Kiełbasa Folwark.

koszt około 370 zł + 190 euro/osobę

informacje z pozdrowieniami przekazuje rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 005620 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1