Józef Kornek  (ps. boxer)

powrót

  Urodził się 20 lutego 1950 rok w Folwarku, 5 marca tego roku ks. proboszcz prałat Jan Skorupa ochrzcił go w kościele parafialnym w Chrząszczycach. Do chrztu trzymali go Jan Kurpierz  z Chrząszczyc i Maria Kupilas z Popielowa. Po śp. Wiktorze i śp. Bronisławie, rodzicach przejął gospodarstwo w Folwarku, które bardzo dobrze dalej prowadzi.   

  Dziś 21 lutego 2010 w naszej kaplicy ( na dworze wiosenna pogoda) świętowaliśmy Jego 60- urodziny. Uroczystą mszę celebrował ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja, na organach grała Katarzyna Długosz a przyjaciele z Chóru parafialnego śpiewem uświetnili to wydarzenie. Gości dużo.

 
  Podczas składania życzeń, ks. proboszcz wypominał mu wszystko co zrobił dla naszej parafii, naszej wsi, Jego bezinteresowne zaangażowanie we wszystkie przedsięwzięciach, które mają miejsce w Folwarku i nie tylko. Od samego początku jest czynny w chórze parafialnym i aktywnie działa w radzie parafialnej. Jednym słowem - tam gdzie trzeba coś zrobić dla dobra ogółu - jego nigdy nie brakuje.
 

Dlatego tą drogą w imieniu wszystkich mieszkańców Folwarku i własnym składam najserdeczniejsze życzenia z okazji 60- tych urodzin!
 

Dla potwierdzenia wszystkich wypomnianych  przez ks. proboszcza pochwał, niech zaświadczą fotografie, które mam w moim archiwum.
 

Jego gospodarstwo 1997 roku podczas wielkiej powodzi

Jego gospodarstwo 30 stycznia 2010 roku

rok 2002 przy rozbudowie naszej kaplicy

Wśród budowniczych

Te wielkie rusztowania na wieży, też dzieło jego najbliższej rodziny

Starosta dożynek 2006

ostatnie pożegnanie "Kajzra"

na zebraniu organizacyjnym "Dożynki Gminne Folwark 2009"

śpiewamy dla "Pani z Góry Karmel"

 

Wieczór wspomnień na plebanii styczeń 2010 (Chrząszczyce)

Tych fotografii jest znacznie więcej- ale nie będziemy mu wszystkiego wypominali. Dziś w dniu urodzin dziękujemy za wszystko co wykonałeś, życząc zdrowia do dalszej pracy w następnych latach>

  Te Joseph Laudamus

 

rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 003967 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1