Dzień Matki - Mamy - Muti - Mamulki

powrót

Folwark 26 maja 2010 r. godzina 20:oo  
   Trochę o naszej wodzie: Od samego rana spadło może 5 cm. Dziś nie padało. Ten niewielki spadek zawdzięczamy - tak się domyślam - błędom jaki popełnili projektanci przy opracowaniu dokumentacji wykonawczej nowego odpływu, który zainstalowano podczas budowy przelewu nadmiaru wody dla ochrony miasta Opola. Jeśli woda będzie opadać z naszego Folwarku z taką prędkością to do stanu normalnego ( bez dodatkowych deszczy) potrzeba będzie ( jeszcze  -120cm : 5 cm = 24 dni) - czyli za trzy tygodnie będzie można zacząć sprzątanie po powodzi.
 

Mam nadzieję, że nasze władze (Urząd Gminy Prószków) - wystąpią z odpowiednim monitem do kompetentnych władz -  odpowiedzialnych za aktualną sytuację , o wyjaśnienie i niezwłoczną naprawę fuszerki.
 

Wykonałem dokumentację fotograficzną rozlewiska  z  kilku punktów - ich analiza pozwala mi na określenie wykonanych robót jako - fuszerka, błąd w sztuce inżynierskiej.
 
Możliwa jest alternatywa w moim rozumowaniu. Projektanci założyli, że na terenach Folwarku ma powstać jezioro na wzór jeziora Turawskiego, a wtedy ich dokumentacja jest prawidłowa. Ale o tym fakcie nikt mieszkańców Folwarku do dnia dzisiejszego nie powiadomił. 

rudolf z folwarku


W dniu Waszego Święta - tą drogą przesyłam najserdeczniejsze życzenia
 i wiele radości z potomstwa 

 

 

 

 Z okazji "Dnia Matki" Dobre Wiadomości z Folwarku.
 

Folwark 26 maja 2010 rok środa godzina 6:00 - woda.
Nareszcie pocieszająca informacja dla Folwarku. Rano na mostku (Gielnika) - widoczne ślady - woda opada!
Jeśli pogoda nie sprawi nam następnego figla - jest nadzieja - że za kilka (lub kilkanaście) dni nastąpi normalność na Przewróciu.

Woda w Wielkim Jeziorze w Folwarku - tak spokojna,
 że  gospodarstwo Józefa na Przewróciu .... stanęło na głowie z wrażenia
 

Widoczne ślady - że woda opada   (26/05/2010  g. 6:00 rano)

ul. Wiejska   - rano

 

Na Granicach... stare j. Sołdek

ul. Rolna

 

rudolf z folwark środa rano

powrót

Odwiedzin ogółem: 003928 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1