Złoty Jubileusz w Folwarku
Elfryda i Henryk Długosz

powrót

  Po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego, móc jeszcze raz wrócić pamięcią do chwili pierwszej przysięgi "a już Cię nie opuszczę do samej śmierci"  i dziś po tylu słonecznych i burzliwych dniach,  jeszcze raz powtórzyć - taka chwila nie każdemu jest dana.

 
   Minęło 18 250 dni, jak w homilii zaznaczył ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja - który celebrował uroczystość  Waszego Jubileuszu w asyście ks. proboszcza z Boguszyc prof.. dr Józefa Mikołajca  -  czyli 50 lat od chwili, kiedy połączyliście swój los na dobre  na złe. Wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowa "TAk" i włożyli na palec obrączki i mimo różnych przeciwności losu, przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. 
 

  Jesteście przykładem dla wszystkich, którzy tworzą wspólnotę małżeńską -  "pierścieniem" który symbolizuje wzajemne uczucie, poszanowanie i miłość, pierścień, który  jest okrągły nie ma początku i nie ma końca.

 
   W pamięci mam jeszcze wspólne przedstawienia w naszym amatorskim zespole teatralnym, wszyscy mieliśmy wtedy naście lat. Kierowała nami Lidia Smolin - dziś siostra Ludgardis, też doczekała się takiego dnia: Jubileuszu 50-cio lecia Ślubów Zakonnych, który świętowaliśmy w naszym Folwarku ubiegłego roku. Niestety pozostali "Aktorzy"  takiego szczęścia - jak Wy - nie mieli.

Moi Drodzy przyjaciele z lat młodości
Elfrydo i Henryku
 razem z Wami i Waszymi najbliższymi
 cieszę się  ogromnie z Waszego Jubileuszu i życzę  w zdrowiu jeszcze kilku następnych

  rudolf z folwarku
 

   Info. dla moich internautów. Nabożeństwo odbyło się w naszej kaplicy o godziny 11:30. Pogoda dopisała, chociaż w drodze na mszę - mocno padało - po uroczystościach - życzenia Jubilatom składano już przy słoneczku przed kaplicą. Nasz kościół gościł dziś chór "Parafialny" - chyba w komplecie (nie sprawdzałem). Dyrygował Joachim Konsek, na organach -  dla swoich rodziców Jubilatów zagrała Katarzyna. Odniosłem wrażenie, ze grała bardzo cicho, ale to było złudzenie, bo chórzyści zaśpiewali z całego serca,  raczej z wielkim sercem, dla swojej wieloletniej koleżanki chórzystki Elfrydy a dziś Jubilatki.   Ks. Józef - proboszcz z Boguszyc również w serdecznych słowach wypominał Elfrydzie 17 lat  owocnej współpracy na boguszyckiej plebani. Homilia naszego Proboszcza była w zasadzie w całości wypominaniem zasług -  słowami płynącymi z serca - adresowane tylko do Jubilatów.  Specjalne życzenia dla Jubilatów przesłał różnie ks. biskup Andrzej Czaja. Na zakończenie Te Deum Ladamus i życzenia,  życzenia!
 

Elfryda i Henryk Długosz
Nasi dzisiejsi Jubilaci

Folwark 2 maja 2010 rok

 

Rodzina - goście oraz mieszkańcy Folwarku

 
 
 
 
 
 
 

Chór parafialny "Chrząszczyce "
 dawniej "Folwark"

 

 

córka Złotych Jubilatów
Katarzyna Długosz

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odnowa ślubowania

 
 

Życzenia
 ks. proboszcz z Boguszyc
 

 

Na zakończenie " sto lat " w wykonaniu koleżanek i kolegów

 

 

Życzenia !
W imieniu chórzystów chóru Parafialnego
Krystyna i dyrygent Joachim Konsek.

 

 
 

Życzenia !
Od mieszkańców Folwarku i DFK
Anita i Tadeusz
 

 
 
 
 

Henryk składa życzenia Henrykowi     .... i Elfrydzie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katarzyna
 
 
 
 

Formowanie do wspólnej pamiątkowej fotografii  (od prawej do lewej )

 
 
 

Centrum -
 Jubilaci Elfryda i Henryk

  Folwark w 2010 roku

 

Rodzina i goście
na Złotym Jubileuszu Elfrydy i Henryka w Folwarku

2 maja 2010 roku

 

pozdrowienia rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 005967 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1