Magia walca   w Prószkowie
26 września 2010 rok

powrót

 

Na dzisiejszy koncert wybrałem się z rodziną - żona i wnuk Oskar (12) .Oskara poprosiłem o streszczenie wrażeń, oto co mi napisał:

 
Relacja z koncertu "Magia walca - utwory F. Chopina i walce świata" w Prószkowie.

  W Kościele Poewangelickim w Prószkowie zagrał w duet:
Gabriela Machowska na fortepianie, Piotr Kopietz na akordeonie, akordinie oraz bandoneonie.

  Zespół dwóch muzyków powstały w 2007 roku podczas studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie im. Fryderyka Chopina umilił nam wieczór walcami z różnych części świata: m. in. tangowalcami z Argentyny czy francuskimi musette. Rewelacyjnie łączyli elementy muzyki klasycznej z współczesną.

  Na występie usłyszeliśmy walce: Richarda Galliano, Edith Piaf, Jacquesa Brela, walc z filmu "Amelia", przede wszystkim Fryderyka Chopina (sławny walc "Minutowy" op. 64 nr 1, walc a-moll op. 34 nr 2, op. 64 nr 2, Grand Valse Brilliante)  tangowalce argentyńskie i francuskie musette.

   Koncerty spędza się często przy skupieniu i zamkniętych oczach, tutaj muzycy pozostawili nam tylko to pierwsze. Duet akordeon i pianino to nie to samo, co samo pianino. Przy takim połączeniu człowiek nie tylko się zasłuchuje, ale i wpatruje się w grających i myśli "Jak on to robi? Myślałem, że Chopina nie da się aranżować na akordeon".
Koncert uważam za  bardzo udany.

Oskar z Folwarku

 

 

kilka fotografii z koncertu

pozdrowienia z folwarku rudolf

powrót

Odwiedzin ogółem: 004137 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilość osób on-line: 1