Gramy i śpiewamy dla Pani z Góry Karmel

powrót

16.01.2011 - Kolędowanie u Pani z Góry Karmel Kościół Parafialny w Chrząszczycach pw.Matki Boskiej Szkaplerznej i św. Stanisława biskupa.

  Koncert kolęd - podzielony na 3 części. Na rozpoczęcie pieśń - Dzisiaj w Betlejem. Następnie ks. proboszcz Krystian Ziaja przedstawił wykonawcę pierwszej części - mało liczną ale za to jak "głośną" orkiestrę La'Capella. Liczącą zresztą od dzisiaj dwa miesiące.

  Młodzieżowa orkiestra jako pierwszy utwór zagrała "
Kolędę:   Morgen, Kinder, wird's was geben,
 

morgen werden wir uns freun!
Welch ein Jubel, welch ein Leben
wird in unserm Hause sein!
Einmal werden wir noch wach,
heißa dann ist Weihnachtstag!


. Następnie znany utwór "Winter wonderland". Zimowa kraina w wydaniu liczącej niespełna 10 osób orkiestry. Mimo małej liczby osób grali doskonale.

  Tradycyjnie, muzycy zagrali nam utwory obowiązkowe na koncercie bożonarodzeniowym - "Rudolf czerwononosy", "O Tannenbaum", "Jingle Bells". Oraz niejaka nowość - utwór bożonarodzeniowy rodem z Hiszpanii - Feliz navidad! Wesołych Świąt! Potem orkiestra zaprosiła nas do wspólnego kolędowania - Lulajże Jezuniu, Tryumfy Króla Niebieskiego, Pójdźmy wszyscy do stajenki. Następnie znane utwory - "White Christmas", "Marys Boy Child" i ostatni - "Last Christmas". Na bis "Cicha noc".

  Podziękował i pożegnał La'Capellę ksiądz proboszcz i zaprosił na ołtarz-scenę Chór Parafialny, pod batutą Joachima Konska wykonali takie utwory: "Nad Betlejem ciemna noc", "Jezusek czuwa", kołysankę "Gdy śliczna Panna", "A to komu aniołkowie" i kończący - "Coś się dzieje". Chór śpiewał wspaniale, jak powszechnie wiadomo. Dobry, bo z naszej parafii!

  Ksiądz chórowi podziękował również i powitał parafialnę scholę.Pod kierownictwem Katarzyny Długosz z Folwarku W wykonaniu solo usłyszałem bardzo piękny utwór "Miasteczko małe". Parę kolęd: "Wśród nocnej ciszy", "A wczora z wieczora". Łacińska pieśń - "Dormi Dormi". Równie piękna, lecz już polska "Zaśpiewam Jezuskowi" (z towarzyszeniem pianina), "Pośród stajenki lichej" i "O nocnej porze" (również z pianinem). Kończący utwór - "Betlejemska jasność".

 Koncert był naprawdę piękny i wzruszający, zwłaszcza "świeża" orkiestra La'Capella. W składzie:
 

Piotr Pach - Kornet I , Dominika Gambiec - Kornet II,  Andrzej Kotula - Trąbka I, Rafał Ramol - tuba, Rafał Gambiec - perkusja, Magdalena Bartoń - saksofon I, Marcin Wencel - klarnet, saksofon II, Szymon Wieczorek- Tenor I. Andrzej Jasik -baryton
 

 Życzę powodzenia w dalszej karierze!

 Na zakończenie ksiądz proboszcz odprawił Wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z pieśnią "Bóg się rodzi", modlitwą, błogosławieństwem i kolędą wieńczącą całość - "Cicha noc".

 

koncertu wysłuchał i relacje napisał Oskar Zmarzły z Folwarku

 

Od muzyki i jej oceny, na mojej stronie  od pewnego czasu jest mój wnuk Oskar, bo ja na nutach się nie znam, a wysokie tony też omijają moje ucho. Zajmuję się obrazkami, które niżej przedstawiam moim internautom. Jeszcze nie wszystkie ocenzurowane, ale do jutrzejszego wieczora jakoś sobie z nimi poradzę.
 

Kościół Parafialny w Chrząszczycach widok na ołtarz główny

Młodzieżowa Orkiestra La' Capella
( za 10 miesięcy będzie świeciła swoje pierwsze urodziny - czyli roczek)

 

 
 
 
 

ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja

 

La'Capella

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

nasza "stajenka"

 

Wrażenia słuchaczy - odczytujemy z twarzy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pani burmistrz Róża Malik

 
 

Patrząc na słuchaczy, odniosłem wrażenie,
 że z przyjemnością wysłuchali I część koncertu w wykonaniu orkiestry La'Capella
 

Chór Parafialny
 pod dyrekcją Joachima Konska

 

 
 

Solistka Scholi Parafialnej

 
 

Schola Parafialna
pod kierownictwem Katarzyny Długosz z Folwarku
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Niech ten rozbrajający uśmiech ks. dr hab.  Norberta Widok  
i zasłużona  duma rodzicielki  -  córeczki, która śpiewa w Scholi Parafialnej -   duma  widoczna w oczach mamusi, 
pani Szindzielorz ze Złotnik

 będą  świadectwem,
  że koncert kolęd "Gramy i śpiewamy dla Pani z Góry Karmel"
był udany!

Dziękuję wszystkim Wykonawcom i organizatorom!

rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 005596 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilość osób on-line: 1