W intencji księdza Proboszcza - parafia Chrząszczyce.
nie parafia Folwark  dnia, 1-go listopada 2011r.

powrót

  Pierwszego listopada 2011 r. Godzina 8:45, ciepły (+11) słoneczny poranek. W kierunku naszej kaplicy podążają mieszkańcy Folwarku. Dzień szczególny! Festum Omnium Sanctorum! Wszystkich Świętych. Uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych, głownie czci oddawanej męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa, a których nie wspomniano, ani w martyrologiach, ani w kanonie Mszy Świętej.
 
 W roku 610 papież Bonifacy ustanowił "Festum Omnium Sanctorum" na dzień 13 maja, a w 731 r. papież Grzegorz III przeniósł tę uroczystość z 13 maja na dzień 1 listopada. W 837 r. papież Grzegorz IV rozporządził by dzień 1 listopada był dniem poświęconym pamięci  nie tylko męczenników, ale wszystkich świętych Kościoła Katolickiego.

 Wszystkich, bo każdy z nas idzie swoją drogą do świętości o czym wspomniał ks. Proboszcz w swojej homilii podczas uroczystości.
 

  Mszę św. celebrował ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja. Wyżej zaznaczyłem Dzień szczególny, nie bez powodu. Jutro 2 listopada ks. Krystian świętuje swoje 60-te urodziny, a uroczystość "Festum Omnium Sanctorum" w naszym Folwarku została, na życzenie mieszkańców - połączona z tym małym Jubileuszem.

 
  Małym Jubileuszem
! Jeśli jednak cofniemy się w czasie to możemy powiedzieć Dużym Jubileuszem. Jesteśmy z ks. Krystianem związani na dobre i złe, już od 1995 roku. W historii naszego Chrzombeckego kościoła (750 lat), to może niewiele, ale dla jednego życia to bardzo dużo. 16 maja 1976r. ks. Krystian otrzymał święcenia kapłańskie, 21 sierpnia 1995 r. został mianowany Proboszczem w naszej parafii. 35 lat w służbie kapłańskiej, z tego 16 lat  z nami - to prawie połowa życia - o czym wypominał Norbert Steinhof podczas składania życzeń  urodzinowych w imieniu mieszkańców Folwarku.

 Życzenia składały również dzieci a w imieniu  ministrantów Karolina Grund. Nasze organy obsługiwała Katarzyna Długosz, bo Krystyna Kiełbasa była pochłonięta sprawami organizacyjnymi dzisiejszej uroczystości. 


  Miłym zaskoczeniem (dla wszystkich) był NOWY CHÓR męski - Folwark, zorganizowany ad hoc  przez Katarzynę Długosz. Jak się dowiedziałem mieli tylko 5 prób, ale zaśpiewali pięknie, a na zakończenie nawet wzruszająco!

 
  Usłyszeliśmy Giuseppe Fortunino Francesco Verdiego!
Nabucco trzecią operą Verdiego, opartą na tle wydarzeń będących początkiem "niewoli babilońskiej" Żydów, która przyniosła mu światową  sławę. Nasz NOWY CHÓR wykonał piękną pieśń Żydów (chór niewolników) z trzeciego aktu, a  zgromadzeni w kaplicy Folwarczanie nagrodzili ich  gromkimi brawami!

Kilka chwil zatrzymanych w kadrze.
 
 
 
 
 
 
 
 

Nowy Chór - Folwark

Katarzyna i Krystyna

Dzieci składają życzenia

 
 
 

życzenia od ministrantów Karolina Grund

 
 
 

życzenia od mieszkańców Folwarku - Norbert Steinhof

ks. Krystian Ziaja

ministranci Karolina, Oskar i Andrzej

 
 
 

nasz NOWY CHÓR wykonał tylko piękną pieśń Żydów (chór niewolników) z trzeciego aktu "Nabucco" - Verdiego
 a  zgromadzeni w kaplicy Folwarczanie nagrodzili ich  gromkimi brawami!
 

brawa dla Nowego Chóru

ustawiamy się do wspólnej fotografii 01/11/2011 - Folwark

ustawianie trwa

 
 
 
 
 
 
 

 Mam nadzieję, że już wszyscy się ustawili!

Na świąteczne śniadanie - wracamy do domów

 

pozdrowienia z Folwarku rudolf

powrót

Odwiedzin ogółem: 008964 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1