Niedziela 13/11/2011 roku  Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim
- Dwa koncerty -

Andrea Rischka i "CHÓR GLOGOVIA"

powrót

W niedzielę 13 listopada organizatorzy zaserwowali nam dwa koncerty. Muzyka z innej półki a wykonanie profesjonalne. Po obiedzie mogliśmy wysłuchać piękne znane i nieznane melodie piosenek  w języku niemieckim, które zaśpiewała nam Andrea Rischka (lat20) z Chrzelic. To już profesjonalistka, która swoje dalsze życie  już poświęciła muzyce -chyba.
- Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Opolu - w klasie puzon, aktualnie kończy wokal klasyczny. Studiuje równocześnie Jazz w PWSZ w Nysie .

Efekty nauki  muzyki,  były słyszalne a obycie sceniczne -zmysłowe, widoczne. Brawa i Gratulacje!
 

Nie rejestrowałem głosu Andrei -zatrzymałem  tylko kilka momentów w kadrze mojego aparatu z Jej występu i przedstawiam moim internautom.
 

Andrea Rischka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękujemy Andrei,  za miłe dla ucha i oka wrażenia!

 
Chór "GLOGOVIA" - działała przy DFK Głogówek - Winiary od 11 listopada 1991 roku. Do maja 1995 nosił nazwę "Weingässler Chor".  Łatwo policzyć śpiewa  20 lat i jak mnie poinformowano ponad 350 razy już występował. Chór śpiewa a' capella na cztery głosy głównie w języku niemieckim, ale również polskim i po łacinie, także pieśni religijne. Ma dwóch dyrygentów, pan Oskar Koziołek i Rafał Miczka.
 
  Od założenia chóru aż do roku 2006 dyrygentem był pan  Henryk Szoja. Od 2006 pan Rafał Miczka - dyrektor Ośrodka Kultury w Głogówku. Drugim dyrygentem od 2008 roku został pan Oskar - absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie on też dyrygował podczas koncertu w Kamieniu Śląskim. Dowiedziałem się również, że pan Oskar BARDZO się angażuje w edukację muzyczną Chóru.

 
Jak wyczytałem z bogatego "życiorysu Chóru Glogovia" w ciągu tych 20 lat uświetnili już niejedną krajową ale również wiele zagranicznych  uroczystości. Przykłady: "Chór Glogovia" w Klasztorze o.o Paulinów w Mochowie, w Szczawnie Zdroju, w Vbrnie pod Pradziadem, "Glogowia" w Wałbrzychu w Raciborzu ....itd..

 

  Laureaci wielu nagród na różnych przeglądach. Ważniejsze: nagroda na Festiwalu Eichendorffa w Raciborzu, I nagroda na VIII Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych TSKN w Walcach (1999r), wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej (1993r), wyróżnienie na Opolskiem Święcie Pieśni Ludowej w Gogolinie (dwukrotnie).
 
Występowali z koncertami m.in. w Braunschweigu, Münsterdorfie, Rietberg, Vrbnie p. Pradziadem i wielu miejscowościach w całej Polsce.
 

Der Chor Glogovia wurde bei der Ortsgruppe Weingasse Oberglogau den 11 November 1991 gegründet. Bis Mai 1995 trug er den Namen Weingässler Chor. Singt A - capella vierstimmig Weltliche und Kirchenlieder.
 Ist bei verschidenen Veranschtaltungen in Jahren 1991 - 2011 über 350 mal aufgetretten.
Wichtigere Auftritte des GLOGOVIA Chores.Teilnahme bei Wettbewerben der Deutschen Ch
öre in Walzen, Gleiwitz, Eichendorfer Chorlieder Festiwal in Rattibor, Ludwig van Beethoven Festiwal, Oppelner Volkslieder Festiwal und andere.
 Der Chor erzielte in seiner Tätigkeit viel Erfolge und hohe Plätze. Augenblicklich zählt der Chor zwanzig singende Mitglieder.Von Anfang der Gründung des Chores bis Febuar 2006 Leitete und Dieregeirte den Chor  Herr Henryk Szoja. Danach übergab er die Leitung des Chores Herrn Rafał Miczka der die Führung übernahm. Ab 2008 hat der Chor GLOGOVIA den zweiten prächtigen Dirigenten Herrn Oskar Koziołek der viel Herz und Zeit findet für den Chor. Herr Oskar Koziołek diriegierte den Chor beim Auftritt in Gross Stein
 

Chór "Glogowia" - uhonorowany nagrodami, medalami, po wojażach zagranicznych trafił również do Kamienia śląskiego, gdzie miałem wielką przyjemność wysłuchać ich śpiewu. Niestety, moim internautom zostały tylko fotografie, które z tej okazji wykonałem.
 

 
 
 
 
 

Oskar Koziołek dyrygent

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dziękujemy Chórzystom z Głogówka i życzymy następnych 20-tu lat śpiewania z takim samym jak w minionych 20-latach dorobkiem medali i nagród,
 owocnym  w szerzeniu  KULTURY w naszym Heimacie i poza jego granicami.

 

To już koniec wszystkich koncertów Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim podczas mojego pobytu
 

pozdrowienia dla moich internautów już z Folwarku - rudolf

 
Ewentualne uwagi i zastrzeżenia, proszę kierować na adres zmarzly@op.pl

powrót

Odwiedzin ogółem: 004975 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1