Wielki Bal Księżniczek
 Boguszyce  4 lutego 2011 rok

powrót

4 lutego 2011r w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boguszycach w grupie „ Pszczółek i „ Zajączków” odbył się Wielki Bal Księżniczek, zainspirowany projektem realizowanym wspólnie przez miesięcznik „ Księżniczka’’ i firmę Disney. Jego celem jest zachęcenie jak największej liczby przedszkoli do wspólnej zabawy na balu karnawałowym i tym samym przyczynienie się do pobicia rekordu Disneya na największy bal karnawałowy świata.

 

Organizatorami przedszkolnego balu były nauczycielki

 
Izabela Smarzlik i Barbara Jaworska.

 

   Tego dnia przedszkole zmieniło się w magiczną krainę pełną księżniczek, królewiczów, wróżek, rycerzy i innych bajkowych postaci. Sala balowa z licznymi rekwizytami przedstawiała komnatę królewską, co nadało wyjątkowy i niepowtarzalny klimat temu balowi. W sali tej bawiły się dzieci i personel naszego przedszkola, przebrani za księżniczki i postacie z bajek Disneya.

 

  Jak na prawdziwy bal przystało zabawę rozpoczęto od uroczystego wejścia par królewskich przy dźwiękach dostojnego poloneza. Potem po kolei król i królowa zasiadali na tronie i pozowali do pamiątkowych zdjęć. Następnie zaczęły się tańce. Pary tańczyły prawdziwie królewskie tańce,
walc Straussa „ Nad pięknym modrym Dunajem”, Marsz Radetzky'ego, Polkę Straussa,  Menuet- I. Boccheriniego.

 

   Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach opartych na wydarzeniach z bajek Disneya np. nauka dobrych manier, próba mądrości- zagadki ukryte w balonach, próba delikatności- utrzymanie piórka w powietrzu jak najdłużej, konkurs rycerski- rzut włócznią do tarczy strzeleckiej, konkurs kopciuszka- oddzielanie grochu od ziarenek ryżu.
 

  Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami, serpentynami i konfetti, które wirowały nad głowami dzieci.  Zabawy, humoru i radości było, co niemiara. Przedszkolaki z radością i uśmiechem na twarzach, tańczyły i podskakiwały w rytm muzyki podrzucając w górę swoje baloniki.

 

  Ostatnim akcentem był słodki poczęstunek w ślicznie ustrojonej sali jadalni przy pięknie nakrytych stołach. Najbardziej dzieciom smakowały królewskie ciasteczka własnoręcznie przez nie zrobione.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

   Niewątpliwie Wielki Bal Księżniczek był dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważnym i niezapomnianym wydarzeniem. Dzieci świetnie się bawiły przy dźwiękach muzyki, a najlepszym dowodem na to były ich zadowolone miny i szerokie uśmiechy na twarzach.

Na podstawie materiałów dostarczonych przez panią Izabelę Smarzlik.

Sprawozdanie z Wielkiego Balu  przedstawia rudolf z folwarku

powrót

 
Odwiedzin ogółem: 005323 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1