Budowa drogi "bez głowy!"

powrót

  Drogi trzeba budować, ale z głową. Budowniczowie zapomnieli o mieszkańcach Folwarku, o dzieciach które dojeżdżają do szkoły w Boguszycach i Zimnicach Wlk. Czasem też ktoś nagle zachoruje i trzeba wezwać pogotowie. Dyrekcja budowy dróg twierdzi, że poinformowano wszystkich ( ale o mieszkańcach Folwarku zapomnieli). Jak oświadczył Dyr. Szkoły w Zimnicach Wielkich,  on również nie został poinformowany, że dla uczniów z Folwarku nie ma przejazdu do szkoły.

   W poniedziałek (4/4/2011) rano dzieci mogły jeszcze autobusem PKS dojechać do szkoły w Zimnicah Wlk, ale powrotu już nie było, a kierowca dowiózł dzieci tylko do Boguszyc i obok kosciola wysadził i wrócił do Opola przez Prószków. Dzieci nieprzygotowane na taką sytuację  zostały na drodze, w deszczu.

Dzisiaj dzieci na własną rękę dotarły dopiero do szkoły na trzecią lekcję. Co będzie jutro - rodzice nie wiedzą.

  Może to nie jest najważniejsze, ale dziurawa, wąska polna droga łącząca Folwark (ze światem) czyli Górkami, jest zatłoczona jak na A4. Małe samochody z trudem się mijają, ale kiedy przejeżdża ciężarówka 30 tonowa to jest problem - bo miejsca do mijania brak. Tylko że samochody osobowe jakoś sobie radzą. Co będzie gdy pojedzie karetka pogotowia i zakopie się na zaoranym polu, po takim jak wczoraj deszczu. Czy ktoś o tym pomyślał !

 

APEL do Ludzi Odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców!

 

Jeśli taka sytuację będzie trwała jeszcze kilka dni to dla BEZPIECZEŃSTWA - w razie ratowania Życia, należy w terminie NATYCHMIASTOWYM poprawić warunki przejazdu na polnej drodze Folwark - Górki a dopiero potem dalej budować drogę Nr 45 !

Kilka fotografii z tej okazji:
 

droga Folwark - Opole

Droga polna Folwark - Górki (jak na A4)

tu roboty jest na kilka dobrych dni (przepust w Winowie)

A mieszkańcy się denerwują

"A4"  - Folwark - Górki

Budowa nowego przepustu na granicy Folwark- Winów

 

No i spróbuj go wyminąć! 
Pytanie kto, ma się cofnąć na zaorane pole podczas deszczu????
 

 

i tak się potem zakopać !

budowa przepustu na granicy Folwark - Chrzowice.

 

Ul. Lipowa Folwark

Budowa przepustu Folwark Chrzowice

na drodze Folwark - Opole

Mieszkańcy składają skargę do NTO ( red Mariusz Jarzombek)

 
 
 

Jeśli teraz znowu będzie jechała ciężarówka to "STAU" - zapewniony

widok w kierunku Chrzowic

 
I tak wygląda droga krajowa Nr 45 na odcinku Winów - Boguszyce - (budowa  w miejscowości Folwark 5/04/2011 w godzinach przedpołudniowych)

pozdrowienia z folwarku rudolf

powrót

Odwiedzin ogółem: 004767 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilość osób on-line: 1