Ks. dr hab. Krystian Ziaja
35 lat kapłaństwa

powrót
 

  Doktor habilitowany nauk teologicznych, w zakresie biblistyki. Urodził się 2 listopada 1951 roku w Pyskowicach na Górnym Śląsku.  Święcenia kapłańskie otrzymał 16 maja 1976 roku. Od 16-tu lat (21 sierpnia 1995 roku) na dobre i na złe, związany z naszą chrzombecką parafią. To prawie całe jedno pokolenie.
 

  Niedzielę 15 maja 2011r. w naszym kościele parafialnym dziękowaliśmy Bogu za to, że Jesteś z nami! Za to, że nasz kościół ma nowy dach, za to, że Św. Stanisław nie musi  rozkładać parasola nad swoim ołtarzem podczas deszczu. Za wiele innych rzeczy, które dokonałeś podczas 16-tu lat duszpasterzowania w naszej parafii. Nasz Folwark ma teraz kaplicę - prawie jak kościół, wokół którego rozwija się również sama wieś. Twoja opieka duchowa nad Schola Parafialną, Chórem Parafialnym, Caritasem, wakacje dla dzieci na plebanii - to tylko niektóre niematerialne ale istotne rzeczy scalające mieszkańców naszej parafii. Chociaż nie mamy "Domu Kultury" to mamy się gdzie spotykać, a "Majówki" u farourza to już tradycja.
 

 Mszę św. celebrował Jubilat ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja. koncelebrowali ks. prof. Janusz Czerski, ks. dr hab. Marcin Worbs oraz ks. Dziekan Wilchelm Skorupa. Po uroczystym Te Deum były podziękowania gratulacje kwiaty i serdeczne życzenia. Wiele ciepłych słów do Jubilata adresował ks. Janusz Czerski , a życzenia składali: w imieniu dzieci Mała Szindzielorka (nie pamiętam imienia), pani Maria Milek w imieniu parafian, oraz pani burmistrz Róża Malik -  - w imieniu mieszkańców gminy prószkowskiej.
 

  Uroczystości jubileuszowy zaszczyciła również matka  i liczna rodzina Jubilata. Chór Parafialny i Schola pod batutą Katarzyny Długosz uświetnił liturgię, a poczty sztandarowe strażaków  "Kopalni Folwark", oraz "Marianki"  dumnie prezentowały swoje sztandaru. O godzinie 15-tej na placu przed kościołem rozpoczęły się "majówki" dedykowane Jubilatowi, majówki, które pomimo panującego chłodu zgromadziły licznych biesiadników.
 

Drogi ks. Proboszczu w dniu Twojego Jubileuszu w imieniu wszystkich mieszkańców Folwarku, obecnych i nieobecnych na  uroczystej Jubileuszowej mszy świętej - tą drogą chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia  jednocześnie dołączyć podziękowania za wszystko co zrobiłeś i za przywództwo duchowe
 w naszej parafii i naszej społeczności Folwarskiej. 

rudolf z folwarku

 

Podczas Uroczystej mszy św.

 
 

od lewe: Ks. Dziekan Wilchelm Skorupa, ks. dr hab. Marcin Worbs, ks. profesor Janusz Czerski

Jubilat ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja

 
 

podczas modlitwy wiernych

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii

poczty sztandarowe

 

Składamy życzenia:
pani burmistrz Róża Malik
 

 

Jubilat

 
 

Pani Maria Milek

Młoda Szindzierlorka

Pani Dr. Szkoły w Złotnikach Maria Chudala

 

Rodzina Jubilata

 
 
 
 
 
 
 

 
zobacz też majówka - jutro tu będzie link .......

powrót

Odwiedzin ogółem: 007410 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1