Maria Magdalena  Langosch (98)
Najstarsza w naszej Chrząbeckey parafii

powrót

Urodziła się 98 lat temu - 22 czerwca 1913 roku  w Chrzowitzach.  Córka komornika Ignatza i Cathariny Kulik, rodzice chrzestni Stanislaus Tatura chałupnik z Chrzowitz i Rosalia Buhl chałupniczka ze Zlattnik. Chrztu udzielił 24 czerwca tego roku ks. Kulka - proboszcz parafii Chrzumczütz.
 

Dokumenty zaświadczające że została ochrzczona.

 
    
 
 

Droga pani Mario!  Po raz pierwszy w moim życiu mam tak wielką satysfakcję, składać najserdeczniejsze życzenia z okazji  urodzin osobie, której do stu lat brakuje tylko 730 dni.

czynię to w imieniu całej mojej rodziny, i wszystkich mieszkańców Folwarku oraz Chrzowic

rudolf 

Tak świętowałaś swoje 18-te urodziny

Kiedy dziś (21/06/2011)  składałem jej życzenia, zapytałem czy mnie jeszcze pamiętasz,  odpowiedziałaś ...." a kto by Rudi nie pamiętał"
 

P.S. Jubilatkę Marię Langosch - zastałem w łóżku, choruje już na "starość" i nie miała ochoty na rozmowę, zaznaczyła tylko, że wszystko zależy od Tego na górze, wskazując ręką na krucyfiks wiszący nad jej łóżkiem.

Kiedy na pożegnanie powiedziałem ... do zobaczenia na 99-te urodziny - rozłożyła ręce i powiedziała:.. nie wiem i serdecznie dziękowała za odwiedziny....
Miałem zamiar zrobić kilka fotografii pamiątkowych, ale poczekam kiedy znowu będzie w lepszej "formie" a przede wszystkim ubrana w swoją mazelonkę i chustę - bo tylko ona w Folwarku, na co dzień tak się jeszcze nosi
 

prawnuk  Rafał

córka Elżbieta - podczas moich odwiedzin

prawnuczek z mamą Małgosią

 

 

Informacje z Folwarku 21/06/2011.
 

 
 
 
 
 
 

Droga Nr 45 w kierunku Chrzowic

widok w kierunku na Folwark

Dom rodzinny pani Marii


  Drogowcy - do końca czerwca mają zakończyć wszystkie roboty, .......a potem zacznie się kopanie i zmiany, których projektanci nie przewidzieli.  Teraz wykonawcy nie reagują na  żadne sugestie mieszkańców a chłopski rozum - dziś nie jest w cenie.

   Folwark to nie jest wieś, gdzie rolnik jako siłę pociągową używa konia, tu prawie na każdej posesji stoi dwa lub więcej samochodów osobowych a u rolnika  dodatkowo kilka traktorów, do tego ciężki sprzęt - czasem zestaw jest dłuższy niż 20 m. Sama droga (45) dojazd do autostrady będzie teraz lepszy - do rozwijania prędkości i nie będziemy długo czekać na wiadomość  ..... Jedna osoba nie żyje a dwie są ciężko ranne...  - przykład patrz Opole obwodnica na wysokości centrum handlowego Turawa Park (2011/06/20 - godzina 13:42).

  Ale projektant i zatwierdzający dokumentację (pewnie inżynierowie profesjonaliści) zakładali, że na tej nowej drodze - dojazd i zjazd z autostrady - wszyscy kierowcy - to będą trzeźwe aniołki, żadni tam bezmózgowcy  -  przestrzegający przepisy w ruchu - bo ustawiono odpowiednie znaki drogowe.

P.S.

Ta informacja o śp.  Łukaszu jest dowodem na to, że chłopski rozum, czasem warto uwzględnić.

 Tragedia miała miejsce na drodze (45) dokładnie na  wysokości tej czarnej ciężarówki, widocznej na fotografii wyżej. Spowodowana przez bezmózgowca 26/11/2007 roku. 

pozdrowienia z folwarku rudolf

powrót

Odwiedzin ogółem: 004278 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1