Festyn pod słonecznikiem
Sonnenblumenfest

Folwark      20 - 21 sierpnia 2011r.
 

                                                                                         Patrona medialny "Radio Opole"

powrót

Na Festyn - 20 i 21 sierpnia 2011 r.  organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Folwarku, wszystkich mieszkańców z naszej Prószkowskiej gminy, oraz wszystkich z bliska i z daleka. Organizatorzy przewidują bardzo bogaty program artystyczny dla gości w każdym wieku. Odpowiednie służby dla naszych Gości już przygotowują stosowne menu i napoje. 

Już tylko godziny dzielą nas od Wielkiego Festynu w Folwarku. Jest już program na sobotę  i na niedzielę

Sobota 20 sierpnia 2011 rok godzina 16:00

 Godzina 16:oo  Rozpoczyna zespół  Atlantis
ze Starych Siołkowic.

Gwarantują  udaną zabawę.

A tak się reklamują:

 Niepowtarzalne brzmienie i klimat. Każdy z nas posiada duży bagaż doświadczeń muzycznych oraz umiejętności, które nadają zespołowi szeroki horyzont możliwości twórczych i wykonawczych. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem muzycznym oraz oświetleniem estradowym. Różnorodność żywych instrumentów oraz efekty specjalne są naszym dodatkowym atutem.


 

Potem zaśpiewa Kamil Janoszek
młody artysta z Domecka ale dobrze się zapowiada. Ma bardzo dobry głos i dobrego menadżera w osobie babci.

Po odpowiedniej porcji muzyki i śpiewu
na deski sceniczne wejdzie kabaret LEO - SHOW
 

"LEO SHOW"

Na godzinę 21:oo zaplanowany jest
Toby z Monachium
Postać arcyciekawa!

Jego nazwisko Tobias Thalhammer - dyplomowany kupiec (Wyższa Szkoła Handlowa - Universität München).  Polityk członek FDP Bayern. Od 2008 roku również poseł  na sejm kraju Bawaria. Piosenkarz, który z zespołem Proskauer Echo  wylansowali piosenkę "Sehnsucht nach Schlesien". W dowód uznania za zaangażowanie w rozwój przyjaźni Polsko Niemieckiej wyróżniony " Mensch der Woche" - przez radio "Antenne Bayern" .
 

Około godziny 22:oo Zabawa Taneczna - gra zespół Atlantis

 

Niedziela  21 sierpnia 2011 rok godzina 13:00

Godzina 13:oo.
 Rozpoczęcie i prowadzenie Grzegorz Stasiak
Niedzielny festyn "Pod słonecznikiem" rozpocznie "blok młodzieżowy" w którym zaprezentują się nasi młodzi artyści.
Kamil Janoszek z Domecka

wokal

Patrycja i Alicja ze Złotnik

wokalistki
 i w duecie


Monika Chudala z Przysieczy

wokal

Piotr Lissy z Górek

monolog

Marysia Szindzielorz ze Złotnik

monolog


Oskar z Folwarku

pianino

 

 

 

 

 

       

 

Każdy z nich ma już na swoim koncie   osiągnięcia. Wiem też, że do naszego festynu przygotowywali się przez wiele godzin, dlatego nie oszczędzajmy naszych rąk i bijmy brawa, nawet gdy trema nie pozwoli im na pokazanie swoich możliwości. Tu mogę zaświadczyć; słyszałem ich już wielokrotnie i naprawdę wszyscy mają wielki talent. Dlatego warto ich nagrodzić gorącymi brawami, aby zachęcić do dalszej pracy nad sobą. Za kilka lat a może i wcześniej gdy staną się sławni - będziemy mogli powiedzieć - tak znam ich - z czasów gdy stawiali na estradzie pierwsze kroki

Po "bloku młodzieżowym" - "Kabaret" Grzegorza Stasiaka
Niedziela 21 sierpnia około godziny 17-tej:  
- "Duet Aneta i Norbert"
- Zespół muzyczny "La Capella"

- Zespół
"Duo Fenix"

- na zakończenie do białego rana Zabawa taneczna
przy muzyce serwowanej przez zespół
"WEGAS"

Impreza pod dużym namiotem, przy budowie którego dziś asystowałem ( kilka fotosów z budowy)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Namiot już stoi. Miejsc siedzących 500 + 200 stojących, czyli dla wszystkich naszych gości znajdzie się miejsce, a jak braknie to gospodarze zajmą miejsce na pięknie wykoszonej zielonej murawie.

P.S. Dziś nad Folwarkiem przeszły dwie gwałtowne burze w połączeniu z silnym wiatrem - jak widać na załączonym obrazku - namiot stoi. Więc nawet silny deszcz i zła pogoda nie mogą odstraszyć naszych gości
przed uczestnictwem w festynie. A przed chwilą skonsumowałem kawałek wspaniałego kołacza, który  organizatorzy przygotowali dla gości.

To jest ostatnia informacja wpisana 19/08/2011 o godzinie 19:30
 

Warto  w swoim kalendarzu zarezerwować dwa dni na "balowanie" pod patronatem najpiękniejszego kwiatka - każdego latka, "Słonecznika - Sennenblume"
 

Ten słonecznik w moim ogrodzie , jest już 2,6m ponad ziemią, i jeszcze rośnie, do festynu będzie miał 3 - do 3,5m  - foto 8/07/2011r.
 

Słonecznik - Sonnenblume.  Helianthus  - roślina z rodziny astrowatych, obejmuje ok. 70 gatunków i pochodzi z kontynentu amerykańskiego. Do Europy słonecznik trafił w czasach Kolumba, na hiszpańskich statkach. Ale swoją popularność zawdzięcza nie Hiszpanom tylko Rosjanom, którzy jako pierwsi zaczęli go uprawiać na masową skalę.

 Jednoroczna  bylina o wzniesionych, grubych i sztywnych łodygach, liście pojedyncze, owłosione i zwykle lepkie. Kwiat- takie żółte języczki ułożone  w kształcie koszyka, o średnicy dochodzącej do 60 cm, ale zwykle tylko 30 cm. W naszym klimacie rosną również odmiany w innych niż żółty, kolorach.

 Owoce - pestki to pojedyncze nasienie, z których można wytłoczyć olej, ale tylko wtedy gdy się je upilnuje, bo pestki to wielki przysmak dla ptaków - również dla małych i dorosłych homo sapiens występujący na wszystkich kontynentach.

Zastosowanie: do tłoczenia oleju słonecznikowego, kwiat ozdobny, ważna roślina paszowa, a niektóre gatunki mają również własności lecznicze.
 

Ziarna słonecznika są jak multiwitamina, bo dostarczają wielu cennych składników. Dzięki bardzo dużej zawartości fitosteroli, roślinnych sterydów obniżających poziom cholesterolu we krwi, chroniących przed chorobami serca i zapobiegających prostacie, ziarna te są sprzymierzeńcami naszego zdrowia. Zawierają też dużo białka, tłuszczów, prowitaminy A, witamin  E, B i F, błonnika, folacyny, potasu, żelaza i cynku. Jest to kombinacja idealna dla serca.
 

Pod takim to patronatem - samo zdrowie - i z uśmiechem szerokim  - okrągłym jak słonecznik,
 chcemy "balować na naszym Folwarskim Festynie.

 

Reasumując: Każdemu komu miłe jest własne zdrowie niech będzie naszym gościem:
 20 - 21 sierpnia 2011r.
(Folwark, obok kaplicy, baru "Maja"  będzie  boisko z wielkim namiotem)
Organizatorzy serdecznie zapraszają !

 
 
Informacje niżej - już czytaliście.
Informacja z dnia 25 lipca 2011  r.
 

Organizatorzy zdradzili,  jakich na Festynie będziemy mieli gości.

A więc:

 
Toby i jego przyjaciele czyli „Duet Aneta i Norbert”. Swój udział potwierdzili również Krystyna Dubik i Waldemar Kołaczyk czyli „Duet dwa Feniki”. Nie zabraknie „trąb” czyli „La Capella”, do tańca przygrywa zespół "Atlantis". Organizatorzy zaprosili również Grzegorza Stasiaka - znanego z  TVN-u. Jest potwierdzenie uczestnictwa w naszym festynie Moniki Chudala oraz Alicji i Patrycji. Organizatorzy mają również telefoniczne potwierdzenie, że "Radio Opole"- objęło patronat medialny (trwają uzgodnienia).

 

   Toby z Monachium – gościł już w Folwarku na „Zniwniouku 2009”, był również w Prószkowie na „15-leciu  Proskauer-Echo”. Prawdziwa gwiazda!  Publiczność na Śląsku przyciąga ja magnes! Obojętnie czy na sali koncertowej czy podczas festynu – Toby czaruje wszystkie pokolenia, starych i młodych!
  Wszyscy znamy: „Heute will ich mich verlieben”, „Jedna z gwiazd”, polskojęzyczna wersja piosenki „Einen Stern”, a „Tynsknota za Slunskiem nagrana wspólnie z „Proskauer Echo”, była przez wiele tygodni na pierwszym miejscu w śląskiej telewizji TVS. Toby - były piłkarz młodzieżówki Bayernu Monachium najlepiej czuje się na festynach. Jako doświadczony bywalec „Oktoberfestu” w München, nie tylko  pięknie śpiewa, ale potrafi podnieść publiczność z siedzenia i rozkręcić każdą imprezę.


     "Duet Aneta i Norbert
to moi ulubieńcy, słuchałem ich już wielokrotnie, a zawsze  czymś oryginalnym mnie zaskakują. Amatorzy, którzy kochają śpiewać, ale  zaliczani do profesjonalistów,  ani na chwilę nie pozwalają  zebranej publiczności się nudzić. Jeśli nie śpiewem to inteligentnym dowcipem sytuacyjnym - takim od ręki.

  
    "Duo Fenix Twórcy takich piosenek jak:„Przeznaczenie”, „Ballada o Św. Annie”, „Ołma”, „Na krawędzi dnia” „Kwiatuszku” zespół istnieje od 1993 roku – wykonuje utwory w języku polskim – literackim i po nasymy czyli po Śląsku.
  
La Capella”, to młody zespół składanka: Kaprysy”Orkiestra Dęta Prószków” i wolni strzelcy, ale  są dobrani i potrafią rozbawić publiczność o czym mogę zaświadczyć, bo już ich widziałem i słyszałem.
 
   Zespół "Atlantis" - dwuosobowy na każdą okazję - taką mają reklamę  - ale nie widziałem i nie słyszałem ich jeszcze.
 
   Monika Chudala - laureatka konkursu "Toby sucht den Superstar" w Prószkowie. Mieszkanka Przysieczy jej babcia i ciocia członkinie zespołu "Przysieczanki" od chwili założenia. Jej CV - cała rodzina śpiewająca....
 
  "Patrycja i Alicja" - laureatki konkursu "Toby sucht den Superstar" w Prószkowie. Czyli Patrycja Kaleta i Alicja Margos dziewczyny ze Złotnik. 16 listopada 2008 roku podczas pasjonującej walki wykazały swoje profesjonalne przygotowanie i wygrały konkurs. Ponieważ nie miały jeszcze swojego "Logo" nadałem im nazwę "Superstarki" tak po nasymu. Starka to znaczy Oma albo babcia, - czyli "Superbabcie".  Ta nazwa duetu się przyjęła.  Ale dziewczynom się nie podobała i postanowiły ją zmienić na "Schlesische Mädchen" zmiana została dokonana podczas "Zniwnouk 2009" w Folwarku. Aktualnie jak mi wiadomo śpiewają w zespole "Studio Piosenki - Prószków" pod kierownictwem Violety Gomółka.

 

   Leo Shou - duet o którym   nic nie wiem. Organizatorzy zapewniają jednak, że jest dobry!
 

Trwają jeszcze uzgodnienia z naszymi lokalnymi artystami (najmłodszymi), którzy również reprezentują wysoki poziom. Mam nadzieję, że nie zawiodą i przygotują nowy program. kabaret "Szindzielorki" oraz "Piotr Lissy". W programie przewidziano również konkursy sprawnościowe dla małych i dużych gości. A jeśli organizatorzy znajdą modelki to planują również - "Pokaz Mody Retro" z rekwizytami z epoki. 
 

Ponieważ jutro wyjeżdżam z wnukami na planowany urlop , moja relacja na temat prac przygotowawczych będzie trochę utrudniona. Ale organizatorzy zobowiązali się przesyłać mi relacje pocztą elektroniczną, więc może przekażę je na stronie głównej   "Folwark.de" gdzie będzie okolicznościowy link.


Kilka fotografii, które znalazłem w archiwum.

Toby w Prószkowie
 

 

 

 

 

.

Toby i "Proskauer Echo"

"Dwa Fyniki"  

Krystyna Dubik i Waldemar Kołaczyk

 
 

"La Capella"

 
 
 
 
 
 

Publiczność podczas występu "La Capella"
 

"Duet Aneta i Norbert"
 
 

zawsze się zgadzają......

Monika i Norbert

 

Monika z rodzicami - jeszcze małoletnia

 

Monika Chudala

Aneta i Norbert

Aneta i Norbert
...... zawsze śpiewają na wysokim poziomie

 

 
 

dowcipy serwowane przez Duet Aneta i Norbert ....
  mogą słuchać  - siostry i dzieci.... oblizując się lodami

 

 
 
 
 

często się kłócą, ale zawsze godzą......

To publiczność (Folwark 2009) podczas występu Duetu Aneta i Norbert

 
to na razie tyle i do zobaczenia na festynie

pozdrowienia z folwarku rudolf

powrót

Odwiedzin ogółem: 013608 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1