Zaproszenie

powrót

Gminne "Dożynki 2011"
3/4 września 2011 rok - Winów
 

W tym roku organizatorem "Gminnych Dożynek", jest sołectwo Winów. Nie wiem ilu rolników, takich z hektarami, ma Winów, ale każdy mieszkaniec coś tam sieje - czy sadzi - (czasem przesadza) - więc muszą być i żniwa. Winowskie Dożynki to także początek winobrania. Dla ścisłości, ostatnio winogrono  w Winowie, stało się  ważniejsze niż kłosy zboża. Więc i z tego powodu organizacja dożynek gminnych w Winowie jest uzasadniona. Bo nie samym chlebem żyjemy - czasem warto napić się dobrego wina. Program, który przedstawiam niżej jest interesujący - warto zarezerwować sobie kilka godzin ( sobotę i niedzielę) na odwiedzenie Winowskiego Wzgórza, skąd gwarantowane - piękne widoki - przy dobrej pogodzie, na okoliczną panoramę.

 

 

 

  Dodatkowym atutem na wizytę w Winowie w dniach 3/4 września 2011 może być obco brzmiące słowo, muzyka "Country".  Country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z połączenia folku i bluesa. Podstawowe instrumenty: gitara, skrzypce, fortepian, harmonijka, gitara basowa, perkusja, mandolina, banjo, wokal, kontrabas.

  Ale ostatnio tradycyjne country wykształciło wiele nowych podgatunków - Międzynarodowy  Piknik Country co roku w Mrągowie. Nie znam wykonawców ani jaki styl uprawiają, więc trudno wyrokować czy wszyscy zasmakujemy w country. Osobiście lubię - tradycyjne - ludowe, które znawcy profesjonaliści  określają jako  kiczowate o brudnym brzmieniu. Cóż jestem starej daty i wyrosłem na country tradycyjnym - smaki dzieciństwa u mnie przeważają.

 
 

Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie zaprasza w niedzielę 28 sierpnia 2011 roku na godzinę 18:oo

do Prószkowa na
"KO-GUTA"
 

 
Odwiedzin ogółem: 004651 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 1