X Jasełka w Prószkowie
29 stycznia 2012 r.

powrót

Chociaż od Świąt Bożego Narodzenia "Matka Ziemia" dokonała już wiele obrotów wokół swojej niewidocznej osi, a dzień  coraz dłuższy, to magia świąt trwa.  Przypomniały nam o tym niedzielne  "Jasełka" w wykonaniu przedszkolaków z naszej prószkowskiej gminy.  Korzystając z zaproszenia pani dyrektor z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Boguszycach w niedzielę 29/01/2012  o godzinie 15-tej,  w pełnej sali OKiS  w Prószkowie znalazłem jeszcze miejsce stojące.  X Gminny Przegląd Przedszkolnych Grup Jasełkowych - już się  rozpoczął, na scenie pierwsza grupa.
 

Wrażenia. Trema widoczna  wszędzie! Wszędzie, wśród licznych na sali rodziców, dziadków  i nauczycielek - opiekunów grup. U aktorów nie widziałem żadnej tremy. Oni się doskonale bawili,  wzajemnie sobie podpowiadając kwestie, a wiele zabawnych sytuacji wywołało  salwy śmiechu na widowni.  Organizatorzy bardzo dobrze zrobili, że widownia była przyciemniona i przedszkolaki nie widziały na sali   swoich opiekunów.  Dlatego też zachowywały się swobodnie, naturalnie i zabawa była naprawdę fajna. Dobry również wybrano termin na  X Przegląd -niedziela - co zagwarantowało dużą frekwencję.
 

Trudno porównać poziomy  wykonania poszczególnych grup - wszystkie dzieci bawiły sie jednakowo pięknie, więc i brawa były - po równo. Mógłbym tylko pogrymasić na nowoczesną muzykę, ale jestem z grupy wcześniej urodzonych - a świat idzie do przodu - więc w tym temacie będę milczał. Zobaczmy sobie kilka fotografii z tego przeglądu. Jest też krótki film, ale jego opracowanie i przygotowanie do internetu zajmuje trochę czasu -  pokażemy  go w najbliższych dniach.
 

Fragmenty  Jasełek w Prószkowie na dwóch małych filmikach:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
strona w budowie !
Dziękujemy aktorom i organizatorom !

pozdrowienia z folwarku rudolf

uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl

powrót

Odwiedzin ogółem: 004099 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilość osób on-line: 1