Spotkanie adwentowe
 Folwark  8 grudnia 2012 r 
powrót
Spotkania ze św. Mikołajem,  Jarmark bożonarodzeniowy, spotkania adwentowe, spotkania  wigilijne seniorów, to już tradycja - nowy zwyczaj w naszej chrzombeckey parafii. Przyklejeni do ekranu telewizora, zapominamy, że mamy sąsiadów, znajomych z którymi warto od czasu do czasu się spotkać i porozmawiać. A gdy ktoś jeszcze pomyśli i zorganizuje to wszystko w jednym miejscu, przygotuję wikt i poczęstunek,  to  chętni do wspólnego biesiadowania się znajdą. Dobrze, że w naszym Folwarku mamy  taką osobę:  Rita Żur - przewodnicząca DFK Folwark, która potrafi skrzyknąć kilka osób do pomocy i zawsze jest fajnie.

 Leitmotiv spotkania adwentowego 8 grudnia 2012r. w Folwarku - to "Wizyta św. Mikołaja (dla dorosłych) i wspólne śpiewanie".

Właśnie śpiewanie, bo ta tradycja wspólnego śpiewania (od kiedy pojawił się TV) zupełnie zanikła. Śpiewamy w kościele na nabożeństwie,  może jeszcze "100 lat niech żyje nam" na urodzinach i to wszystko. A repertuar Śląskich (polskich i niemieckich) pieśni, które śpiewano dawniej, przy różnych okazjach było bardzo wiele - wszystkie (prawie) - sami zapomnieliśmy już, a młodzi nie mieli okazji do nauki, bo na dyskotekach tego się nie śpiewa. tylko tańczy w rytmie  bum bum bum....- powyżej 120 decybeli.

Nasze sobotnie spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przy dobrym ( pieczystym) jedzeniu, zabawnym Mikołaju, i wspólnym śpiewaniu. Ale śpiewania by nie było, gdyby nasza organistka,  Krystyna Kiełbasa zapomniała zabrać  śpiewniki i swoją harmonię. Dla grzecznych św. Mikołaj z Laponii przywiózł prezenty: panie obdarował czekolada a panów piwem marki "Oberschlesien" z browaru, ważone  wg. starey piyrweysey recepty.

 A od siebie dodam jeszcze prośbę do Panów z "Chóru Męskiego" Folwark. Panowie dobrze wam to wychodzi, ale będzie lepiej gdy zorganizujecie stałe grono chórzystów i od czasu do czasu po-trenujecie  (Krysia zna się na nutach - pomoże). Znam podobny zespół "CAMERTON" z Opola (sami emeryci:  lekarz, adwokat, kierowca TIR i dwóch zwyczajnych robotników oraz były redaktor). Zespół, który od kilku lat koncertuje także za granicami, chociaż skład się zmienia, jedni śp. odchodzą ale nowi przychodzą. (to jest prośba adresowana do Józefa i Tadeusza).

Relacja fotograficzno- filmowa (skrót) w załączeniu niżej.
 
Prezentacja biesiadników
 
Wizyta Św. Mikołaja  część pierwsza
 
Wizyta Św. Mikołaja część II
 
 
Folwark śpiewa kolędy
 
 
 
Pierwsze podejście A.Ch.M. Folwark       (Amatorski-Chór-Męski-Folwark)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004585 Odwiedzin dzisiaj: 4

Ilo osb on-line: 1