Pierwsza rocznica śmierci
3 grudnia 2012r.
powrót
  Gabriela Gwóźdź - do końca pełna optymizmu... lecz w wigilię Św. Barbary, 3 grudnia 2011 r. w wieku 51 lat przegrała walkę z chorobą. Dziś mija rok od Jej przedwczesnego odejścia do wieczności, lecz nam, którzy pamiętają Jej promienny uśmiech, którzy znali Ją nie tylko z widzenia, trudno taki wyrok zrozumieć! Zgasła nam jak płomyk świecy, bez buntu, bez słowa skargi, bezbronna.

   Na dzisiejszej Mszy Św. w Domecku, w pierwszą rocznicę śmierci, zgromadziło się bardzo wielu, którzy pamiętają. Było wielu przyjaciół z Urzędu Gminy z panią Burmistrz Różą Malik, widziałem wielu radnych z Rady Miasta i Gminy Prószków, Mniejszość Niemiecką z Norbertem Raschem, wielu znajomych z Nowej Kuźni, Domecka, Chrząszczyc, Zimnic Małych, a także z Folwarku z naszym sołtysem Tadeuszem Wieszalą na czele i wielu, wielu innych. Mszę św. celebrował ks. proboszcz z Domecka, a schola uświetniła liturgię śpiewem.

     I pewnie wszyscy w duchu wypowiadali te słowa:

"Nie pytam Cię Boże, dlaczego Ją w tak młodym wieku zabrałeś, lecz dziękuję za to, że nam Ją dałeś!"

  Gabriela pozostała nam "ein Forbild" i jak nikt inny zapisała się w naszej pamięci. Naśladujmy w życiu codziennym Jej uśmiech i dobre serce, co pewnie będzie dla Niej dodatkową nagrodą u św. Piotra.

chwila (1:56) zadumy -przy muzyce organowej  z Gabi na cmentarzu w Domecku
 
 
 
 
na cmentarzu w Domecku 3 grudnia 2012 r. wieczorem
rudolf z folwarku
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004834 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1