Jarmark Bożonarodzeniowy
2 grudnia 2012
parafia Chrząszczyce
powrót
    Zbliża się Boże Narodzenie. Na niedzielnym Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawili się nie tylko parafianie, ale wszyscy spragnieni świątecznej atmosfery.  Przede wszystkim dzieci, na które czekał św. Mikołaj. Dorosłych, którzy czekali na gwiazdorów  piosenki  - Jacka Kierota oraz nasz ulubiony Duet Aneta & Norbert,   też nie brakowało. Organizatorzy, Chrzombecki "Zespół Parafialny Caritas" przygotował wikt i napoje oraz dwa stanowiska z lokalnym ogrzewaniem na koks. Kiedy Św. Mikołaj uporał się z rozdawaniem prezentów,  do zabawy dzieci zachęcał Wodzirej (nie zapamiętałem nazwiska) a pomagała mu dzielnie, rozdają  słodycze, pani Róża Malik. Zdecydowana większość gości  dorosłych,  zajęta była pilnowaniem dzieci i rozmowami ( jak to zawsze  bywa między sąsiadami), a wszyscy w rękach  trzymali  kubek z grzanym winem. Ponieważ zabawy dzieci przeciągały się więc musieliśmy długo czekać  na "gwiazdorów piosenki" , ale warto było, bo pokazali swój profesjonalizm, a co ważne pomimo chłodu,  późnej godziny i spartańskich warunków (na schodach plebani ) - nie oszczędzali się
Adwentem  -  rozpoczęliśmy  nowy rok kościelny, kończy się rok kalendarzowy, czeka nas wiele tradycyjnych spotkań w tym okresie. Czas zakupów - czyli  bożonarodzeniowe szaleństwo - chwile przyćmione stresem.  Nie dajmy się zwariować!  Niech ten czas będzie dla nas radosnym oczekiwaniem, czasem radości, czasem obdarowywania innych, czasem pomagania potrzebującym, a przede wszystkim czasem spędzonym z rodziną.
 
 Nie identyfikujmy się z aktualną polityką w naszym kraju. Co roku w okresie Bożego Narodzenia papież i wielu innych ważnych apelują posługując sie słowami św.
Łukasza
 
" Chwała na wysokościach Bogu  - a na ziemi pokój - wśród ludzi dobrej woli"

relacja fotograficzna z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Chrząszczycach:

Tak śpiewał Duet Aneta & Norbert - tylko wideo - ponieważ na film nie było już odpowiedniego światła .
 
 
Film: Dzieci u Św. Mikołaja na plebanii w Chrząszczycach
 
 
Film : Zabawa dzieci na Jarmarku ( w opracowaniu)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia rudolf z folwarku
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004982 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1