Ryszard Langosch  (1937- 2012)
ps.
"Harda Łangosów"

 

powrót

Rok 1943 - Folwark. Dzieci z Folwarku i Chrzowic na  wspólnej fotografii. W pierwszym szeregu rocznik 1937 z wyjątkiem Pepy Kulikowego (1934) pierwszy z prawej.

Od lewej: 1-  Jola Kulików (+ 2011),  2- Harda Łangosów ( + 20/02/2012) - kto następny ? ...Oto jest pytanie! 
 

 Ta smutna wiadomość o Jego - Ryszarda Langoscha - nagłym odejściu, dotarła do mnie w momencie najbardziej nieodpowiednim. To już trzecia  smutna widomość  w lutym - najkrótszym miesiącu każdego  roku. Na początku miesiąca opuścił nas kolega z którym 5 lat  studiowałem na jednym roku , w zeszłym tygodniu po długiej ciężkiej chorobie zmarła jeszcze młoda - Halina , pracowała w mojej firmie. W poniedziałek, gdy w najlepszym stylu rozwijała się karnawałowa  zabawa "Rosenmontag" dotarła do mnie wiadomość, że zmarł nagle mój kolega z ławki szkolnej i z boiska - Harda, taki miał pseudonim od dzieciństwa.


„Pamiętaj: z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”
 

Słowa dla mnie bardzo przenikliwe. Przede wszystkim to najkrótsze jednozdaniowe kazanie, kierowane raz w roku personalnie tylko do mnie. Otaczająca rzeczywistość coraz częściej przypomina mi podstawową prawdę o tym, czym faktycznie jestem, a jestem cząstką ziemskiej, kruchej rzeczywistości. Ale wychodząc z koscioła, mając na głowie jeszcze ślady popiołu zapominamy o tym. To przypomnienie wypowiadane przez kapłana wczoraj, kiedy w Środę Popielcową symbolicznie posypał moją głowę popiołem, koresponduje z dzisiejszą uroczystością ostatniego pożegnania śp. Ryszarda Langosch.

Dziś  nad otwartym jeszcze grobem kapłan wypowiadał te słowa ... „Pamiętaj: z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”
 

Ale nie taką przyszłość zapowiadał ludziom Chrystus.  ...... Mówił o przygotowanym dla każdego z nas w domu Ojca Niebiańskiego mieszkania, o chwale i radości, jaka będzie naszym udziałem.
 

Dlatego składając doczesne szczątki Ryszarda do grobu  dołączamy do powyższego stwierdzenia  „…ale Pan cię wskrzesi w dniu ostatecznym”.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Requiscat  In Peace  Ryszardzie

 

rudolf z folwarku

powrót

Odwiedzin ogółem: 005171 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1