Złotniki "wodziły niedźwiedzia"
 po wszystkich chałupach

powrót

Niedziela 12 lutego 2012 r. Tradycyjnie pod remizą strażacką w Złotnikach zebrali się złotniccy strażacy - duzi i mali - na coroczne wodzenie niedźwiedzia.  Barwny korowód złożony z przebierańców - diabła, księdza, lekarza, cyganki i wielu innych, poszli od chałupy do chałupy a na powrozie wodzili symbol zła - niedźwiedzia.

Tradycja karnawałowa trwa - śląski zwyczaj kultywowany na naszej ziemi od wieków, staje się z roku na rok bardziej kolorowy, co udowodnili  w ostatnią niedzielę strażacy ze Złotnik. A gospodynie, tańcząc z niedźwiedziem zapewniły sobie szczęście na cały nadchodzący rok. Gospodarze - jak widać na załączonych obrazkach, również w ramach podziękowań nie skąpili datków i poczęstunku - także słodyczy.

Mam nadzieję, że przedstawione fotografie chociaż w części przypomną atmosferę, jaka panowała podczas przemarszu korowodu w Złotnikach.

 
Dla zabicia  czasu - przy tej dzisiejszej (15/02/2012) śnieżnej pogodzie - przygotowałem skromne wideo, kliknij na środek obrazka a potem niżej przeglądaj fotografie dostarczone przez komendanta OSP pana Wockę
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I tak się kończy .. każde wodzenie niedźwiedzia
 

Materiały przesłał Komendant OSP pan Wocka ze Złotnik - Dziękuję !

Uwagi zastrzenia do foto  - proszę kierować bezpośrednio do Pana Komendanta w Złotnikach

pozdrowienia z Folwarku rudolf

powrót

 
Odwiedzin ogółem: 004461 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1