Konkurs fotograficzny  "Przysiecz zimą"

Przysiecz 25 marca 2012 r.

powrót

"Chałupka przed Blychym" w Przysieczy - czyli Izba Regionalna, działa. Minęło dopiero 5 miesięcy od jej otwarcia (16/10/2011), a w niedzielę mogliśmy podziwiać efekty konkursu fotograficznego " Przysiecz zimą". Głównym celem konkursu była promocja wsi Przysiecz, a dla fotografów - ruch na świeżym powietrzu, szukanie ciekawych widoków, których w tej okolicy nie brakuje, a przede wszystkim zabawa kamerą.

 Z tej okazji zorganizowano wystawę  - dorobek artystyczny amatorów fotografii- a najciekawsze prace (zdaniem jurorów)   nagrodzono  nagrodami, a wszystkim pozostałym fotografom amatorom, wręczono upominki. Konkurs był adresowany do wszystkich amatorów fotografii w naszej gminie. Miał też odpowiednią reklamę. Plakaty, ogłoszenia w szkołach, informacja w naszym miesięczniku "Kronikarz" redagowanym przez panią Dagmarę Duchnowską.  Również na mojej stronie w internecie można było znaleźć regulamin. Na konkurs wpłynęło 9 prac (tematów).  


 Do oceny nadesłanych prac,  pani Edeltrauta  Gambka - organizatorka konkursu, zaprosiła trzy osoby:
panią Irenę Jędrczak - Prószków (  zawodowo zajmuje się fotografią)
pana Romana Hlawacz - Winów ( zawodowo artysta fotografik)
i ja Rudolf Zmarzły - Folwark (emerytowany nauczyciel automatyki i elektroniki - w wolnych chwilach bawię się kamerą)
W imieniu Jurorów tymi słowami  podsumowałem efekty konkursu;

Fotografować – to znaczy widzieć i zatrzymać w kadrze piękno otaczającej nas rzeczywistości. Na co dzień przechodzimy obok cudownego świata, mijamy i nie zauważamy tego, że na naszej Ziemi i w Kosmosie nie ma absolutnie dwóch jednakowych rzeczy. Wszystko jest inne, w ciągłym ruchu - nawet dwie krople wody się różnią w szczegółach. Wszystkie obrazy, które widzimy, są w ciągłym ruchu, chociaż nam się wydaje, że niektóre są stałe.

Jedne radują nasze oko, inne są nam obojętne, a jeszcze inne budzą w nas obrzydzenie. Każdy człowiek widzi inaczej i ocenia obraz subiektywnie. Oceny tego samego obrazu mogą być skrajnie różne, dlatego wszystkich autorów, którzy przysłali fotografie na konkurs, proszę o wyrozumiałość. Tu nie ma sprawiedliwości!  

Każdy autor starał się dostarczyć na konkurs - według jego oceny - swoje najlepsze fotografie. Komisja widziała je jednak swoimi oczami inaczej. Szukaliśmy w przesłanych pracach szczegółów, które zostały dostrzeżone przez wszystkich członków komisji, jako wyróżniające obraz i na tej podstawie zapadła ocena
 

Komisja nie znała autorów, bo fotografie miały tylko numer. Wybrała jednak trzy zestawy  do nagrody (mając przy tym  świadomość niesprawiedliwości) a pozostałe  wyznaczyła do wyróżnienia. Lista nagrodzonych osób została opracowana przez organizatorów na postawie wyznaczonych przez komisję numerów fotografii.
 

Izba z trudem pomieściła wszystkich gości. Była nasza władza, pani burmistrz Róża Malik, władza Przysieczy pan Piotr Gritner, media lokalne reprezentowała pani Dagmara Duchnowska, zespół "Przysieczanek" oczywiście w swoich tradycyjnych strojach, a na zakończenie nam zaśpiewały. Młoda Simon Wieczorek, która uświetniła nam muzyką uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień.  Obecni byli także autorzy fotografii z rodzinami i liczni sponsorzy, bez których nie byłoby nagród.
Lista nagrodzonych i lista sponsorów w załączeniu niżej.

Pogoda niedzielna była słoneczna. więc warto było oderwać się od telewizora i komputera, aby zobaczyć wystawę prac fotografów amatorów w "Chałupce przed Blychym" w Przysieczy, gdzie również  przybyło kilka nowych eksponatów.

 

 

Fotografie przygotowane do oceny  7 marca 2012 - Przysiecz ul. Opolska 26

 
To oni oceniali i wydali "wyrok"

Wystawa w "Chałupie przed Blychym" (25 marca 2012)

 
 
 
 
 
 
 
 

 Panie, które nie należą do wystawy

 
 
 

Edeltraut Gambka
- główna organizatorka konkursu fotograficznego "Przysiecz zimą"
 

 
 
 
 

Simon Wieczorek

"Przysieczanki"

 

Edeltraut Gambka - ogłasza wyniki konkursu

 

Burmistrz Róża Malik
 podziwia prace swoich poddanych
 

 

I nagroda Jerzy Wilhelm

Jerzy Wilhelm odbiera nagrodę

 

II nagroda - Monika Chudala

III nagroda  - Marta Wilhelm

Wyróżniona

wyróżniony

wyróżniona

wyróżniony

wyróżniony

wyróżniona

Pani  Irena Jędrczak - Prószków
 (zawodowo zajmuje się fotografią)
dyplomy - podziękowania
 

 

fotografia pamiątkowa

"Przysieczanki"
 na zakończenie nam zaśpiewały
 

Simon Wieczorek

W środku obrazka - Małgorzata Gogolok
-
najwcześniej urodzona sponsorka
 

 
Informacje od organizatorki Konkursu, wystawy, oraz  uroczystości: pani Edeltraut Gambka

Nagrody:

 I - Jerzy Wilhelm
II - Monika Chudala
III - Marta Wilhelm
 

Wyróżnienia:
 Dawid Lellek - Rafał Wójcik - Angela Kaźmiek
- Dorota Szymasek -  Gabriele Wieczorek - Gertruda Gritner

Sponsorzy:

- GOKiS Prószków - COVEBO Opole - ARNBUD Górki - Instalatorstwo Kochanek Prószków - Cukiernictwo Pela Łącznik - Stolarstwo Przywara Przysiecz - Sołectwo Przysiecz
- Zespół Przysieczanki - Ogrzewanie i Kotły "Jarbud" z Przysieczy

Podziękowania specjalne:
Dla p. Krzysztofa Szot - za drugą dostawę drewna opałowego, p. Antoniemu Piechota z firmy Imex - za węgiel, p. Konradowi Przywara - za pomoc przy pracach stolarskich.
Podziękowania serdeczne:
Simonie Wieczorek i Zespołowi "Przysieczanki" za okazaną pomoc. Pani Gabrieli Wieczorek, Arturowi Pela za kołacz oraz Małgorzacie Gogolok za kawę i pomoc finansową
 

ma nadzieje, że wszystko zanotował: rudolf z folwarku

P.S. Jeśli coś pomyliłem przeoczyłem - proszę o pilną informację - poprawimy lub uzupełnimy

powrót

Odwiedzin ogółem: 005895 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1