Pierwsza  Komunia Święta
2012-05-13
parafia Chrząszczyce

 

powrót

  Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego chrześcijanina. Dla dziecka dniem wyjątkowym. 

Dla rolnika Kairos - oznacza właściwy czas, szczęśliwy moment -  by obsiać pole, aby zebrać obfite plony. Podobnie dla człowieka, Kairos - to dziś był właściwy czas - szczęśliwy moment w zasianiu dziecku wiary.

  Pierwsza Agapa połączona z Eucharystią to zawsze wielkie przeżycie dla dziecka i nie tylko. Do tej uroczystości przygotowuje się cała parafia a szczególnie rodziny, których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Przeżywałem to to już wielokrotnie, więc wiem coś na ten temat. Rytuał zawsze podobny, ale muszę stwierdzić, że co roku ubogacony o nowe symbole.

 Motto dzisiejszej uroczystości:  "Kościół Twoim Domem"

  Dzisiejsza uroczystość w naszej parafii odbywała się przy pięknej (ale chłodnej) majowej pogodzie. Dzieci ubrane w jednolite białe szaty, alby - biel, która wspaniale harmonizowała z otaczającą zielenią. Zbiórka na podwórku plebani. Pierwsza sesja fotograficzna. Z kościoła doszedł ks. proboszcz  Krystian Ziaja oraz koncelebranci ks. Norbert Widok ks. Bernard  Mocia. Procesją  na czele z Orkiestrą Dętą, przeszli wszyscy  do kościoła, z przystankiem przy grobach  zmarłych duszpasterzy naszej parafii - gdzie dzieci złożyły kwiaty i pomodliły się.

  Przebieg Mszy Św. bardzo uroczysty, który śpiewem uświetniły głosy naszej Scholii,  kierowanej przez Katarzynę Długosz z Folwarku oraz Orkiestra Dęta. Piękną homilię do dzieci i zgromadzonych w kościele wygłosił ks. proboszcz, której głównym mottem było "Kościół Twoim Domem". Po nabożeństwie były kwiaty, życzenia i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do  uświetnienia dzisiejszej uroczystości.
 

Bardzo wzruszające dla wszystkich obecnych były podziękowania składane przez dzieci swoim matkom i ojcom z załącznikiem "Czerwona Róża", która jak widziałem u bardzo wielu  rodziców spowodowała  pocenie  oczu, i wszystkie mamy musiały korzystać z chusteczek. 

Nazwiska dzieci, które dziś miały swoją pierwszą agapę

Anioł Łukasz                              Bera Julia     

Chudala  Joanna                     Chudala Monika

Filus Daniel                                Frycz Patryk

Golec Marcel                             Golec Paweł 

Kiwus Karolina                         Kutz Laura

Kutz Oliver                                Mróz Michaela

Neuwald Katarzyna               Sadło Mikołaj

Sadło Jakub                         Schmolke  Magdalena      

Siwy Karolina                          Szydło Dawid

Tomechna Marcin                   Wieszala Kamil

 

W dniu Pierwszej Komunii Świętej przychodzi do was wielki i wszechmogący Bóg pod postacią niepozornego, delikatnego, kruchego kawałka chleba.

Chciałbym być z wami. Chciałbym iść z wami przez całe wasze życie. Chciałbym być waszym dobrym – Kochającym Przyjacielem. Chciałbym was wspierać, dodawać wam otuchy na wszystkich waszych drogach życia”.

relacja fotograficzna

na plebani

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

pozdrowienia z folwarku rudolf

powrót

                    Odwiedzin ogółem: 007583 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilość osób on-line: 2