Górki - Festyn Rodzinny
29 lipca 2012 r.

powrót
 

   Niedziela 29/07/2012 r. ciepło, lekkie zachmurzenia chwilami pada drobny deszczyk . Na Festyn rodzinny dojechaliśmy około 17-tej (planowana godzina rozpoczęcia 15-ta). Uwzględniliśmy pogodę, która była niepewna. Kiedy dojechaliśmy z  Folwarku (to bardzo blisko) miało się wrażenie, że wszystko dopiero się zaczyna. Pierwsze wrażenia: mało dorosłych - dużo dzieci, ale to dobrze, Górki poprawiają statystyki demograficzne, o których ostatnio głośno, że na "Opolszczyźnie jest nas coraz mniej". Festyn na placu przed moją szkołą, już nie funkcjonuje, wracają jednak wspomnienia. Spotykam tylko jeszcze jednego z mojej klasy. Było (chłopaków) 17-tu zostało nas trzech, panie żyją dłużej. Około godziny 18 -tej, prawie wszystkie miejsca pod namiotem zostały zajęte przez rodziców, bo dzieci miały dmuchaną zjeżdżalnię, do której zawsze była kolejka.  Bufet zaopatrzony jak należy, muzyki też było trochę, chociaż jak oświadczył mi Oskar - powoli mnie zastępuje w dokumentowaniu takich uroczystości, że taka muzyka jest dobra, ale do dzisiejszego festynu mu nie pasuje.
 

Organizatorem było DFK Górki, przy wsparciu finansowym VDG - Mniejszość Niemiecka w Opolu, a dochód zostanie przeznaczony dla dzieci (na Mikołaja). 

 

Uwaga dla oglądających filmy na mojej stronie:

Wszystkie filmy nagrywane są w wysokiej rozdzielczości
HD.  Zapis HD umożliwia dobry odbiór obrazu przy pełnym ekranie monitora!

Po najechaniu na film myszką, w prawym dolnym rogu aktualnie wyświetlanego filmu znajduje się przycisk w kształcie krawędzi prostokąta - kliknij, a obraz filmu wypełni cały monitor (dla lepszej jakości polecam włączyć jakość HD - opis poniżej).

W dolnej części aktualnie wyświetlanego filmu znajduje się pasek - po jego prawej stronie jest * (gwiazdka) - kliknij i wybierz jakość od 240p do 720p HD. Wybranie wysokiej jakości może spowodować, że film będzie się wolniej ładował. Dla starych komputerów polecam tylko 240p.
 

 Gorecki Festyn rodzinny zapisano dla potomnych na filmie i fotografii:
 
Filmował i montował: oskar z folwarku

 

 

Powitanie przy bramie wejściowej

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziecko przyjechało z rodzicami

i poleciało......

 
 

a mama za nim.....

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

portret
(autor oskar z folwarku)

 

 
 
 
 

w drodze do Folwarku

 

 Północna strona  Górek
Widok :ze wzgórza winowskiego

 

pozdrowienia z folwarku oskar i rudolf

uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
 

powrót
 

Odwiedzin ogółem: 004610 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1