Zniwniouk - Erntedanfest
Dożynki 2012
 Parafialne - Gminne
 w Złotnikach,  niedziela 9 września 2012 r.
strona w budowie
powrót
Uroczystości rozpoczęły się tradycyjną mszą św. dożynkową w naszym kościele parafialnym pw. MB Szkaplerznej w Chrząszczycach. Procesja uformowana na plebanii ruszyła z koroną żniwną, przy dźwiękach orkiestry dętej "Kaprys" pod batutą Klaudiusza Lisonia przeszła  do kościoła. Liturgię celebrował ks. proboszcz Krystian Ziaja w asyście proboszczów wszystkich parafii naszej prószkowskiej gminy. Po Uroczystościach uformowany przed kościołem korowód dożynkowy, ruszył do Złotnik, gdzie jeszcze do tej pory (20:20) trwają hulanki i zabawy. 
Siła wyższa sprawiła, że nie mogłem uczestniczyć w całym programie uroczystości, byłem tylko chwile po godzinie 15-tej. Ale od samego wejścia na teren, gdzie już na dobre trwała zabawa odniosłem wrażenie, że tegoroczne dożynki swoim rozmiarem - frekwencją przerosły wszystkie, które w ostatnich latach świętowaliśmy. Organizatorom dopomogła dzisiejsza pogoda - było bardzo ciepło słonecznie lekki wiaterek. Na poboczach drogi (Opole Prószków) brakowało miejsc do zaparkowania samochodu. Było wielu gości z bliska (na rowerach)  i z daleka - (delegacja z miasta Hünfeld).
Atmosfera wśród gości, bardzo dobra, dzieci miały wiele miejsca  okazji do zabawy. stoiska dobrze zaopatrzone. Poszczególne sołectwa przestawiały swoje korony na placu. Wyników konkursy koron nie znam bo wcześniej ruszyłem do domu, mam jednak nadzieję, że do końca tygodnia otrzymam wiadomość wtedy moich internautów poinformuję.
Jeszcze nie miałem okazji przeglądnąć  wszystkich fotografii i filmów, które zrobił Oskar, dlatego na początek coś co widziałem na własne oczy. Pozostałe w najbliższym czasie jak zdrowie dopisze.
 
pierwsza relacja fotograficzna wykonana przez mojego wnuka Oskara
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
po godzinie 15-tej pod namiotem zabawa
film pierwszy - (nagrany w HD - możliwy pełny ekran)
 
 
Film II  śpiewają Alicja i Patrycja  dożynki 2012 Złotniki
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Film III   Jacek Kieroch na zniwniouku w Złotnikach ( Film w technice HD)strona w dalszej budowie
 
 
pozdrowienia z folwarku Rudolf i Oskar
 
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@ op.pl
powrót
Odwiedzin ogółem: 003504 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1