Pierwszy "profesor tytularny" w Folwarku
Folwark 30 stycznia 2013r.
powrót
Zawsze przedstawiam na bieżąco informacje  o naszym Folwarku i okolicy. Ta, która dotarła dziś była mi znana już od trzech miesięcy, ale czekałem na jej oficjalne urzędowe potwierdzenie - bo ma charakter nadzwyczajny.
 Dziś dotarła do Folwarku oficjalna  informacja
od
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  Pana Bronisława Komorowskiego
 o nadaniu  tytułu profesora nauk technicznych

dr hab.
Dariuszowi Oktawianowi Zmarzły
 z dniem 17 stycznia 2013 roku.
 
Piękny prezent urodzinowy dla Oktawiana - wczoraj, 29 stycznia ukończył 37 lat.

W metryce zapisano miejsce urodzenia Ozimek. Zamieszkały od urodzenia w Folwarku.

- Przedszkole zaliczył w Opolu, a Marcelina wśród przedszkolaków jego wybrała  sobie za męża.
- Szkołę podstawową ukończył w Prószkowie (1990) - gdzie największe problemy miał z muzyki  i groziło mu powtarzanie klasy z tego przedmiotu.
- Maturę zdawał  w mojej szkole - Technikum Elektrycznym na  ul Kościuszki w Opolu. (Technik: Elektryczna i Elektroniczna Automatyka)
- Studia na "Wyższej Szkole  Inżynierskiej" w Opolu  (1995)
- Po studiach (2000) jako mgr inż.  elektrotechniki rozpoczął pracę na stanowisku asystenta na Politechnice Opolskiej.

Już podczas studiów zaopiekował się nim prof. dr hab. inż. Józef Kędzia i namawiał do dalszej nauki. Został  również promotorem jego pracy doktorskiej, którą ukończył w rekordowym tempie 2 lat. Habilitację zrobił w wieku 30 lat.  

Jego praca naukowa na Politechnice Opolskiej i wiele jego publikacji naukowych za granicą,zostało zauważonych i po upływie 6 lat (w rekordowo krótkim czasie od habilitacji) został przez Prezydenta Rzeczypospolitej  w wieku 36 lat mianowany na profesora tytularnego. Do tej pory był tylko profesorem nadzwyczajnym, teraz został - zwanym popularnie - Profesorem Belwederskim, przypuszczam, że należy do najmłodszych naukowców w Polsce - w tej grupie.
W ramach pracy naukowej uczestniczył w wielu konferencjach naukowych na świecie (Singapur,Japonia 2x, Chiny 2x, USA 2x, Ameryka Południowa, Australia - Sydney), i prawie we wszystkich krajach europejskich.

 Takie nadanie "belwederskie" to wielki zaszczyt dla opolskiego środowiska naukowego, dla  Politechniki Opolskiej szczególnie. Szybki awans naukowy  młodych,  to trend opolski. Ale i nasza prószkowska gmina może się tym szczycić, że prószkowska podstawówka wykształciła takich uczniów, a Folwarczanie mogą powiedzieć, prof. Oktawian - to chłopak z naszej wsi .
 Stan cywilny: żonaty, dwoje dzieci: Maria i Oskar, który  pomaga mi w dokumentowaniu historii - mieszkamy w Folwark
Hobby: grzebanie w starych samochodach, stolarstwo, kafelkarstwo,  muzyka i wiele własnych kompozycji w internecie - pianino, czasami koncertuje w filharmonii.
 
 
 
 
pozdrowienia z folwark rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004428 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1