Triumfalny pogański nieetyczny
spektakl po uboju  !!!!! ?????? !!!!!


 Bazylika pw.
Najświętszej Marii Panny
w
 DUB NAD MORAVOU
powrót

Fotografie na życzenie autora zostały usunięte
 
Mój komentarz.
 
Dzisiejsze odkrycia naukowe coraz częściej przekonują tych, którzy twierdzili, że życie na naszej Ziemi "to dzieło przypadku". Życie to nie dzieło przypadku,
 uczeni  podają przykłady, że Coś, albo jak kto woli, Ktoś, temu "dziełu przypadku" po Wielkim Wybuchu 13,5 miliarda lat temu  dopomógł.

 Do tej pory nikomu nie udało się stworzyć nawet najprostszej komórki żywej, pomimo, że do jej budowy użyto tych samych składników. Zawsze brakuje tej iskry życia. Ta cząstka życia różnie nazywana: jaźnią , atmą, czasem duszą, a czasem inaczej i każda jest inna.
 

Na poszukiwanie tej cząstki "iskry życia" w ostatnich latach (2008) wydano miliardy dolarów. W tym cele wybudowano nawet olbrzymi tunel pod ziemią (Szwajcaria - długość tunelu 27 km, głębokość 50 do 175 m Ośrodek Badań Jądrowych  CERN w pobliżu Genewy) gdzie za pomocą potężnych akceleratorów cząstek (zderzać Hadronów) próbują rozpędzić materię (cząstkę) do prędkości przekraczającej prędkość światła i tchnąć w nią  życie. Naukowcy próbują wyjaśnić, co działo się w pierwszych chwilach istnienia wszechświata - tuż po Wielkim Wybuchu - wyjaśnić zagadkę masy wszechświata oraz istnienia w nim tzw. ciemnej materii i ciemnej energii, a także zbadać łamanie symetrii między materią a antymaterią.

 
 Iskra Życia - to coś co tkwi w każdej roślinie, w każdym organizmie od bakterii do mikroorganizmu, od mrówki do słonia i również w człowieku,  jest ta iskra. Brak tej iskry powoduje śmierć. Ostatnie badania naukowe (jeszcze nie doskonałe), ale uczeni  za pomocą super precyzyjnych pomiarów stwierdzili istnienie pewnego pola elektrycznego i ślady pola magnetycznego wokół człowieka.  Wiadomo z lekcji fizyki, że pole magnetyczne i pole elektryczne to energia - a energia jest niezniszczalna.  Pytanie gdzie się podziała ta energia po śmierci? Czy to pole, to iskra życia? W jaki  "stan" przeszła ta energia? 

 Co to jest "stan" - odpowiadam: zwykła woda może występować w trzech stanach;  wody, lodu i pary wodnej.
 
Organizm żywy to materia i  życie. Zycie to energia, którą Coś lub Ktoś, tchnął w materię. Dlatego szanujmy każdą formę życia, nie zabijajmy pod żadnym   pretekstem, nieuzasadnionym życiową koniecznością.
 
Zabijać oznacza - oddzielać materię od cząstki zycia.
 
Zwierzę zabija, żeby żyć - człowiek żyje żeby zabijać. Nie bądźmy gorsi od zwierząt, bo piąte przykazanie mówi nam "nie zabijaj" i nie precyzuje jakiego, czy którego życia, nie zabijaj.

Kiedy przeglądałem nadesłane  fotografie ogarnęło mnie wielkie  obrzydzenie. W pierwszej chwili  pomyślałem, że nigdy tego nie pokażę na mojej stronie, bo jestem zdecydowanym przeciwnikiem zabijania dla przyjemności. Dla myśliwych to "selekcja - polowanie". Tak jak w polityce: kłamstwo nie jest kłamstwem... tylko mijanie się z prawdą.
 
Mam świadomość, że dziś człowiek  też musi zabijać zwierzęta (hodowlane), żeby żyć. Już nasz  pierwotny przodek to czynił i od zwierząt drapieżników się tego nauczył. Właśnie, nasz świat materii, w którą Ktoś tchnął życie,  jest tak urządzony przez Stwórcę - Boga - tak uczą nas na lekcjach religii, że do selekcji stworzył zwierzęta  zwane przez naukę drapieżnikami. Drapieżniki w przyrodzie dokonują selekcji. Dziś robi to człowiek, nie mający do tego żadnych  danych mu przez Stwórcę, naturalnych predyspozycji i narzędzi: pazury, zęby.  Ale ma "flintę" broń, a jak znajdzie się w lesie, strzela do wszystkiego co się rusza, no bo jak na odległość kilkudziesięciu metrów w ułamku sekundy określić, że właśnie ta sztuka musi być ustrzelona. 
 
Do Myśliwych:
 
Jeśli już macie takie hobby - musicie zabijać (bo prawo na to zezwala) to czyńcie to bez rozgłosu nie chwalcie się jak barbarzyńcy Hunowie, którzy obcinali głowy swoim wrogom i obnosili  trofea po obozowisku chwaląc się swoją wojowniczoscią  i zawsze pamiętajcie - każda istota stworzona przez Boga - ma duszę, tak uważają chrześcijanie. Ateiści określają to inaczej:  iskrę życia, atmę,  rodzaj fali elektromagnetycznej, taka, do dej pory nieznana nauce, postać energii - która jest niezniszczalna.
 
Prawie porażony!
 
Kiedy zobaczyłem przed ołtarzem wybebeszone zwierzęta z obciętymi kopytami myślałem, że jestem w średniowieczu, albo gorzej.  Zabijanie  zwierząt i składanie  ofiar to zwyczaj pogański sprzeczny z religią chrześcijańska, a przede wszystkim nieetyczny. Uważam i mam nadzieję, że to był ostatni  - haniebny dla wrażliwych - spektakl teatralny  w tej pięknej bazylice.
 
Zabijanie zwierząt jest dla naszego życia konieczne, ale czerpaniem z tego przyjemności jest złem i moim zdaniem graniczy z zaburzeniem psychicznym.
rudolf zmarzły z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 004066 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1