Koncert Charytatywny
Pomóżmy Żyć
6 październik 2013 -  Dobrzeń Wielki
 
powrót  
   
Koncert od lat organizują wolontariusze. Grupa - "Iskierki Nadziei" z Dobrzenia Wielkiego. Sabina Ledwig, założycielka,  która od lat kierowała zespołem dziś podczas koncertu abdykowała. Szkoda to Wielka !
 
 
Sabina Ledwig z Dobrzenia Wielkiego została uhonorowana przez kapitułę ogólnopolskiego konkursu "Barwy wolontariatu" i uznana za najlepszą wolontariuszką roku 2012 w Polsce  , w gronie 10 nominowanych do tego tytułu. Jest już laureatką m.in. Krzyżu Zasługi dla Wolontariuszy, Złotej Spinki oraz Żaru serca - nagrody przyznawanej przez Duszpasterstwo Akademickie Xaverianum.  
   
Iskierki" - młodzi ludzie - od 10 lat na co dzień pomagają podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim oraz opolskiemu hospicjum dla dzieci. Wolontariusze współpracują też z Towarzystwem Przyjaciół i Rozwoju Kultury w Dobrzeniu Wielkim.  
   
Motto Sabiny: "Największą dla mnie nagrodą jest, gdy widzę, że moja pomoc ma sens, komuś się przydaje"

 Nie ma nic piękniejszego niż ofiarowanie dziecku, które niedługo odejdzie, albo osobie starszej cząstki siebie. A towarzyszenie w cierpieniu jest czymś bardzo wartościowym.
 
Koncert, który wspólnie z licznym zespołem dziś zorganizowała, był dla Sabiny - jak oświadczyła - ostatni. Zupełnie ją rozumiem, wolontariat to zajęcie, które pochłania wiele czasu, trzeba dzielić się swoim wolnym czasem, a najważniejsze - dzielić swoim sercem, pomagając cierpiącym.  
Pożegnanie Sabiny - dla kolegów i koleżanek "ISKIEREK NADZIEI " oraz publiczności było wzruszające .  
   
Dochód z dzisiejszego koncertu (wszyscy artyści i pomocnicy) robili "non profit" a jak zauważyłem po koncercie zespół "Die Silinger" (niemcy)przekazał również cały dochód ze sprzedanych na koncercie płyt, "Iskierkom Nadziei".  
   
W dzisiejszym  programie wystąpili: Aneta i Norbert - Zespół taneczny Biedronki" - Dominika i Janusz Żyłka - Zespół "Die Silinger" (z Niemiec) - oraz licytacja tortu, którą prowadził ks. proboszcz.  
   
Już na zakończenie koncertu na scenie pojawiły się kolorowe "karnawałowe postacie",  które zaczęły balet. Punkt programu który można by zatytułować: "Dzieci Zdrowe - Dzieciom Chorym "
Piękne widowisko, ale wyczerpane baterie w moim aparacie nie pozwoliły na rejestrację wyćwiczonej koordynacji ruchu, rytmiki i wyczucia muzyki w tańcu, balecie wykonanym przez dzieci. Udało się  tylko kilka fotografii, które z przyjemnością przedstawiam wg. kolejności na końcu.
 
Grupa Baletowa "ARABESQUE"
, która od 2011r.  działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
"ARABESQUE"  tajemnicza nazwa, skupia dzieci w wieku od 7 do 12  lat, mają też grupę wiekową ARABESQUE BABY do której należą dzieci w wieku 4 do 6 lat.
 
 Jak mnie poinformowano zespół kierowany pod profesjonalnym okiem pedagoga, choreografa,
panią mgr
. Alicję Iwańską    obwieszony jest licznymi medalami.
   
 Wyróżniony nagrodami na różnych festiwalach w kraju i zagranicy (Włochy, Bułgaria) oraz nagrodzony wielkimi gorącymi brawa na koncertach "Pomóżmy żyć" w Dobrzeniu Wielkim (2012, 2013). Miałem okazję widzieć ARABESQUE juz w zeszłym roku i tu muszę przyznać, że przez te 365 dni  zrobiliście wielki skok na "wyższą półkę".  Gratuluję dzieciom i nauczycielom!  
(RZ. emerytowany nauczyciel - nie tańca)  
   
   
Koncert Charytatywny zgromadził liczną publiczność, ale  jak widać na załączonych obrazkach najwięcej wrażliwych serc jest wśród ludzi wcześniej urodzonych i schorowanych.  
   
Starałem się zarejestrować pewne fragmenty z tego spotkania, relacja fotograficzno filmowa niżej  
   
   
Pomóżmy żyć - Aneta & Norbert  
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
pomóżmy żyć - Die Silinger  
 
   
 
   
 
   
 
   
 
Sabina Ledwig
najlepsza wolontariuszka roku 2012 w Polsce.
 
 
   
 
   
Pomóżmy żyć - Aneta & Norbert  
 
   
 
   
 
   
 
   
Dziękujemy Sabinie Ledwig
 za wieloletnią pracę w wolontariacie na rzecz chorych  dzieci
 
   
   
 
   
Tańczą dzieci zdrowe dla dzieci chorych .
Grupa Baletowa "ARABESQUE" z
Dobrzenia Wielkiego.
Opiekę pedagogiczną sprawuje, o choreografię zadbała:
 pani mgr Alicja Iwańska

 
Tu można zobaczyć ogrom pracy, która została wykonana na zajęciach.
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 Gratulacje !   (dla konkurencji)
 Stanowicie wielkie zagrożenie konkurencyjne dla podobnego  zespołu z mojej gminy  SCORPIONY, który zapewne znacie
 
   
pozdrowienia z folwarku: rudolf  
uwagi i zastrzeżenia kierową na adres zmarzly@op.pl  
powrót  
Odwiedzin ogółem: 005167 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1