Sylwester 2013
 na Rynku  w Prószkowie - Proskau

powrót

Odwracamy się od hucznych zabaw na salonach - wracamy w plener. Tegoroczny Sylwester 2013 to szczególna okazja do świętowania pod chmurką, bowiem  miasto Prószków świętuje swoje 10-te  (po raz drugi w historii) urodziny.

10 lat temu (2004) po wieloletnich staraniach, które zainicjował - wójt Bernard Lelek - Prószków wieś/miasto odzyskało swoje dawne przywileje   nadane przez cesarza Habsburga Ferdynanda I (1560), a utracone  w drugiej połowie  XIX wieku.
Właśnie od 2004 roku wieś Prószków siedziba gminy, uzyskała ponownie prawa miejskie, a  najważniejszym urzędnikiem Burmistrzem (wybranym przez mieszkańców) w gminie Prószków jest aktualnie   Róża Malik. Podczas uroczystości przedstawiono nam również, najstarszą mieszczankę miasta  - ma dokładnie tyle samo lat co miasto Prószków - Proskau , urodziła się w tym samym dniu 1/1/2004r. Lena Stolecka.
 
Zaczynam Nowy 2014 rok  od Życzeń.
 
 
Miasto Prószków - Proskau ma 10 lat
 
 
Nowy Rok 2014 powitaliśmy pod chmurką oficjalnym wystąpieniem pani  burmistrz Róży Malik, oraz życzenia  burmistrza  miasta Hünfeld Eberharda Fennel, które przekazał ks. Eugen Kutzka (założyciel i honorowy przewodniczący partnerstwa obu miast)  wszystko zakończone  bardzo udaną długą serią ogni sztucznych.
Frekwencja z powodu kilku kropelek deszczu, umiarkowana. Ogólna atmosfera na Rynku dobra. Muzykę serwował zespół "Maestro" kierowany przez Janusza Toczek (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu). Nagłośnieniem sterowała Firma Krok.
 Wśród uczestników, liczna grupa gości z zaprzyjaźnionego miasta Hünfeld, których gospodarze zakwaterowali w restauracji "Zamkowa".
Folwark do Prószkowa dojechał dwoma busikami z własnym bufetem. Nasza udekorowana, liczna delegacja,  skorzystała z zaproszenia Norberta Rascha i po oficjalnych uroczystościach na Rynku, reprezentacja znalazła gościnę w salonach DFK Prószków, gdzie o nasze podniebienia zadbały panie: Maria, Sylwia i Regina  częstując  nie tylko ciepłym bigosem. Podczas pożegnania zaprosiliśmy je do Folwarku "Piżama Party" (25/1/2014) - na rewanż.   
 
Relacja fotograficzna (fotografie zupełnie przypadkowe). Wszelkie Uwagi i zastrzeżenia kierować na adres : zmarzly@op.pl
 
 
Muzyka w wykonaniu  zespołu   " MAESTRo"
 
 
 
 
 
 
 
Na rynku w Prószkowie na przełomie roku
2013/2014
 
 
Bufet samoobsługowy
DFK Folwark
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ks. Eugen Kutzka Huenfeld
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DFK Folwark
Gościnnie na salonach DFK Proskau
na przełomie roku
2013/2014
 
 
Widok zamku w Prószkowie  01/01/2014 długo po północy
 
 
 
 
 
Pozdrowienia  i Życzenia Noworoczne dla Moich Internatów
 
 - Rudolf z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 005784 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1