Boże Ciało w Chrząszczycach
parafia: M.B. Szkaplerznej i św. Stanisława bp.
30 maja 2013rok
powrót
strona w budowie
 
Boże Ciało to najważniejsze święto katolików. Wierni biorą udział w procesjach, aby uczcić Przenajświętszy Sakrament ukryty w hostii.  Dla wierzącego - Jezus jest najbardziej obecny w tabernakulum w najświętszym sakramencie pod postacią białego opłatka.

 

  Święto jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i przeistoczenia chleba w Ciało, a wina w Krew Jezusa Chrystusa. Jego pełna nazwa liturgiczna to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zostało ustalone przez zwykłych ludzi, którzy chcieli pochwalić się swoją miłością do Jezusa i głosić Królestwo Boże,  to święto, w którym katolicy chcą się pochwalić tym, co mają najcenniejszego, czyli Przenajświętszym Sakramentem ukrytym w hostii. Oczywiście potrzebna jest wiara.

 

Nasza Chrzombecka procesja odbyła się przy zachmurzonym niebie, ale wszyscy Święci trzymali nad Chrząszczycami wielki parasol aby niesione  przez uczestników procesji parasole  mogły być zamknięte. Dokładnie, kilka minut po zakończeniu uroczystości nad Chrząszczycami i bliskiej okolicy Święci zamknęli  ten wielki parasol i zaczęła się ulewa.
 
Ołtarze do których dochodziła procesja, były rozmieszczone w tradycyjnych miejscach. Grota należała do Folwarku, Górki i wieś Chrząszczyce miały swoje stałe miejsca na posesjach prywatnych, Złotniki przed bramą główna na plac kościelny.
Motto tego roku to "Rok Wiary" i tym akcentem charakteryzowały się wszystkie ołtarze. Wszędzie widać było staranność i serce, które włożono w przygotowanie, a kompozycje kwiatów - akcentujące "Rok Wiary" dodawały całości piękny wyraz.
Trasa, którą przechodziła procesja pięknie udekorowana, posesje wypucowne na wysoki połysk, wiele (prawie wszystkie okna) udekorowane akcentami dzisiejszego święta.
 Na zakończenie wszystkim serdecznie podziękował Ks. proboszcz Krystian Ziaja, który w asyście z ks. Marcinem Worbs celebrowali Boże Ciało w naszej parafii.
 
relacja filmowo fotograficzne w opracowaniu (to wymaga trochę czasu)
 
 
Boże Ciało w Chrząszczycach część II
 
 
Boże Ciało w Chrząszczycach część III
 
 
Ołtarz 1 - przygotowany przez mieszkańców z Folwarku

Ołtarz 4 - przygotowany prze mieszkańców ze Złotnik

 
Ołtarz 3 - przygotowany prze mieszkańców z Chrząszczyc

 
 
 
 
Ołtarz 2 przygotowany przez mieszkańców  z Górek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
strona w dalszej budowie
 
 
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres: zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 005114 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1