Festyn Rodzinny w Złotnikach
30 maja 2013 r.
pod parasolem
powrót

Po procesji  "Boże Ciało" ks. Proboszcz zapraszał na "Festyn Rodzinny" do Złotnik. Nie zagwarantował jednak pogody, która jak już wspomniałem opisując procesję Bożego Ciała - załamała się. Wszyscy Święci zamknęli parasol po uroczystościach w kościele i deszcz padał sobie równo nad całą naszą prószkowska gminą i nad resztą Śląską.
  Około godziny 16 tej wracającałem z gminy Biała, gdzie wysłuchałem odczytu autorów  Joachim Himanek i Robert Hellfeier, na temat: "Dokumenty pozyskane z czeskiego Archiwum w Brnie dotyczących historii rodu Prószkowskich" Historische Kommission für den Kreis Neustadt/Oberschlesien e.V.
Na skrzyżowaniu w Prószkowie zamiast skrętu na Folwark zdecydowałem przejechać jeszcze do Złotnik z myślą, że pewnie brama "stadionu" z powodu padającego deszczu będzie zamknięta.
Ale okazało się, że nie tak łatwo złamać charakter złotnickich organizatorów. Festyn Rodzinny trwał,  a zaplanowany program, był realizowany. Nikt nie narzekał  na padający (czasami rzęsisty) deszcz. Sportowcy z zacięciem biegali za piłką, dzieciom takie pluskanie po kałużach sprawiało freidę. Tylko konferansjer zatroskany - ciągle przypominał biesiadnikom, żeby skonsumować słodkie wypieki i napić się piwa - bo dochód z festynu przeznaczono jest na zbożny cel.
Byliśmy też świadkami pierwszego występu nowo zawiązanej orkiestry dętej, która jeszcze nawet "imienia" nie posiada. Ale prawdopodobnie będzie to coś w rodzaju "Goldenauer Dorfmusikanten". Chrzest miał się odbyć później, ale wtedy mnie już nie było. Wyników turnieju piłkarskiego ani nazwisk muzyków nowej orkiestry nie zanotowałem. Jeśli, ktoś ma możliwości i informacje w tym temacie (program i inne wiadomości) proszę dane z nazwiskami przesłać na mój adres zmarzly@op.pl  - wstawimy.
 
Kilka migawek ze złotnickiego festynu;
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Goldenauer  - Dorfmusikanten
 ( nazwa moja - nie oficjalna)
pozdrowienia z folwarku rudolf
Strona w budowie
uwagi i zastrzeżenia kierować na odres zmarzly@op.pl.
powrót
Odwiedzin ogółem: 004633 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1