Finał II konkursu fotograficznego p.t. "Wiosna"
w "Chaupce pod  Blychym" w Przysieczy

12 maja 2013 r.
powrót
W zapełnionej po brzegi "Chaupce pod Blychym"  zakończył się konkurs fotograficzny dla amatorów fotografii pt. "Wiosna", którego animatorem była Edeltrauda Gambka  "Przysieczanka" - niepełnoletnia. Do pełnoletniości  Przysieczance -  jak sama sama zaznaczyła brakuje jeszcze rok. Organizatorka zaplanowała wystawę nadesłanych prac, a potem miała być "Majówka" - ale pogoda nie "wypaliła".
 Do konkursu stanęło 8 fotografów amatorów: 
1- Robert Hellfeier - Smolarnia
2- Michał Wala - Prószków (Obora)
3- Monika Chudala - Przysiecz
4- Dawid Lellek - Przysiecz
5- Simona Wieczorek - Przysiecz
6- Kamil Berger - Przysiecz
7- Aron Wieczorek - Przysiecz
8- Paulina Thiel - Przysiecz
którzy zatrzymali czas na fotografii.

Wszechświat, który powstał po wielkim wybuchu  13 miliardów lat temu, ciągle się zmienia. Każda następna sekunda jest inna. Każdy obraz widziany naszymi oczyma  w następnej sekundzie jest inny. Absolutnie nic, żadne zdarzenie w całym kosmosie i tu na naszej ziemi  nigdy się nie powtarza.  Człowiek od zawsze starał się zatrzymać mijający czas. Alchemicy szukali eliksiru młodości, malarze malowali portrety. Dziś za pomocą fotografii staramy się zatrzymać mijający czas.

 Na konkurs przysłano  40 fotografii. Każda może być uznana jako najlepsza, bo zatrzymała mijający czas. Zapisany obraz to – dokument historyczny -dowód z przeszłości. Konkurs fotograficzny ma jednak swoje reguły. Nigdy nie będzie sprawiedliwy. Dlatego w imieniu Jurorów proszę o wybaczenie.

Komisja w składzie: Rudolf Zmarzły - emerytowany nauczyciel automatyki i elektroniki,  fotograf amator, Roman Hlawacz - absolwent Studium Fotografii i Filmu w Warszawie, instruktor fotografii i filmu, były prezes Opolskiego Klubu Fotograficznego, oraz Anna Hlawacz - studentka.
Przy ocenie nadesłanych prac, komisja kierowała się ogólnymi zasadami:

-   Wybór tematu zdjęcia -  dobra fotografia - umiejętność patrzenia wokół siebie -  wykorzystania takich elementów, jak światło i kolor  dla podkreślenia zamierzonego efektu.

Pod takim  przymusem regulaminu ustaliliśmy niejednogłośnie następującą kolejność:

I miejsce Dawid Lellek z Przysieczy
II miejsce Monika Chudala z Przysieczy
III miejsce Michał Wala z Prószkowa
 
Wszystkie nadesłane na konkurs prace zasługiwały na wyróżnienie. Każda fotografia była piękna, ciekawa, i zasługiwała na I miejsce, ale komisja musiała wybrać tylko trzy. Jednak dzięki Wam - Sponsorom można było obdarować wszystkich uczestników konkursu nagrodą za uczestnictwo.
 
 Wszystkim Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy !
 
1 - Urząd Miasta i Gminy Prószków
2 - OKiS Prószków
3 - Sklep Spożywczy Beata Nagrodzka z Przysieczy
4 - FADOME Andrzej Szindzielorz - Złotnik
5 - Stolarnia Gabriele Kuc
6 - DFK Mniejszość Niemiecka - Prószków
7 - COVEBO - pośrednictwo Pracy - Opole
 
Była też nagroda Publiczności ufundowana przez Romana Hlawacza i Izbę "Chaupka pod Blychym",
Jednakową liczbę głosów, w  tajnym  głosowaniu licznie zebrani nagrodzili:
Monikę Chudla i Dawida Lellek
 
Na "Majówkę"  przygotowano również bardzo smaczne wypieki i kołacz z serem. Kołacze słodkości  na tę okazję upiekły:
Gabriela Wieczorek, Monika Berger,, Gertruda Gritner, Monika Chudla i Edeltrauda Gambka za co im jako amator łasy na kołacz z serem serdecznie dziękuję!
Specjalne podziękowania składam dla "Przysieczanek", które swoim śpiewem rozbawiły i poderwały do wspólnego śpiewania zebranych. Wiele serdecznego śmiechu wywołały zaimprowizowane zabawy. Trzy duety: Róża Malik i Norbert Rasch w rolach policjanta i kierowcy, Robert Hellfeier i Mariusz Maniów w rolach babci klozetowej i petenta, oraz dwóch Panów -nie zapamiętałem nazwisk,  w rolach klienta i rzeźnika w sklepie. To były bardzo trudne role, bo aktorzy nie znali swoich kwestii, wszystko polegało na improwizacji. Ale błysnęli inteligencją i dowcipem -
 Dlatego dla Aktorów amatorów duże brawa !
 "Majówka"  na przekór pogodzie, naprawdę się udała.
 
"Przysieczanki" w Chaupce pod Blychym 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 004893 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1