Kolejna rocznica zakończenia II Wojny Światowej
w Europie 8 maja 1945
powrót
 5 maja 2013 r. na dwóch cmentarzach  Folwark- Chrzowice z inicjatywy proboszcza w Boguszycach ks. prof. Józefa Mikołajca  odbyło się spotkanie mieszkańców Folwarku, Chrzowic, Boguszyc, Źlinic oraz okolic  na modlitwie. Modlitwie za po  poległych po obu walczących stronach i pomordowanych mieszkańców cywilnych w ostatnich godzinach II Wojny  na naszych terenach (styczeń – marzec 1945).
II Wojna Światowa wywołana przez Demony!

Największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.

W wojnie uczestniczyło 1 700 000 000 ludzi,
w tym 110 000 000  z bronią.
Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 000 000  do 78 000 000 ludzi.

Materialnych strat nikt nie potrafi policzyć. Dom można odbudować, ale utraconego życia przez miliony ludzi,  nikt nie wskrzesi.
 
  Od tego czasu minęło 68 lat. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które pamięta te czasy.  Pamiętajmy i upominajmy budzące się młode demony, niepamiętające tamtych lat, demony, którym śnią się różne nacjonalistyczne narodowe pomysły. My europejczycy mamy wspólne korzenie, czego  dowodzą dzisiejsze badania naukowe. Jesteśmy spokrewnieni, nasze geny  na przestrzeni wieków się mieszały. Aby się o tym dowiedzieć wystarczy poczytać trochę historii o naszej śląskiej ziemi. Różnimy się tylko tym, że wyrośliśmy w innych warunkach i w innym otoczeniu, bo rządziły nami inne demony. 

"Gdy rozum śpi, budzą się demony"

 które nam wmawia
ją,

 kto wróg - kto przyjaciel,
kto nie z nami - ten przeciw nam!

 
 5 maja 2013 po raz czwarty wspominaliśmy  na sowieckim cmentarzu wszystkie ofiary potworów nie tylko swoich ale również tych, którzy w 1945 roku nas mordowali i gwałcili,  potworów które po obu stronach zrodziła wojna! Modliliśmy się w trzech językach po polsku, niemiecku i rosyjsku,   aby nasze prośby trafiły pod właściwy adres do Pana.
 
Zimnice Wielkie
Boguszyce - Źlinice - Chrzowice
Folwark
 
Relacja fotograficzna z uroczystości 5/05/2013 Folwark-Chrzowice
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf i oskar
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003900 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1