Na farskich ogrodach w Boguszycach
powrót
 
Pełnienie misji kapłana we współczesnym świecie to nie tylko liturgia przy ołtarzu ale dotyczy każdej sfery życia człowieka. W ramach przygotowań do kapłaństwa alumni przechodzą pewne stopnie rozwoju duchowego. 

Jest już zwyczajem, że alumni V-go roku WSD w Opolu odwiedzają parafię p.w. Trójcy Świętej w Boguszycach, gdzie proboszczem jest ich wykładowca ks. prof. Józef Mikołajec.  
Na farskich ogrodach w Boguszycach była okazja, aby poznać kulisy pracy z młodzieżą, którą na co dzień spotykać będą przy ołtarzu i podczas swojej służby w przyszłości na parafiach.

 W tym roku wizyta ta przypadła na 9 czerwca. Do Boguszyc przybyło 13-u diakonów, którzy uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, a w godzinach popołudniowych poprowadzili nabożeństwo powołaniowe.

 Obok części liturgicznej odbyły się też liczne spotkania przy stole w domach parafian oraz wspólne grillowanie w ogrodzie przy plebani. Na ten ostatni punkt programu (w którym uczestniczyłem) przybyło około 60-u osób. Zebranym czas upłynął na wspólnym śpiewie, zabawach i delektowaniu się pyszną kiełbaską z grilla. Biesiadę aranżowali diakoni oraz młodzież z parafii. Swoim śpiewem solowym ujęła wszystkich Magdalena Rzytka, która przepięknie wykonała utwór „Mój Mistrzu”.
 Jako wieloletni pedagog (choroba zawodowa), każde spotkanie z młodzieżą oceniam przyjmując zasadnicze kryterium:
 Nie tylko słowem, ale przede wszystkim własnym przykładem należy wychowywać przyszłe pokolenia.
 
  Ks. profesor Józef Mikołajec na swoich farskich ogrodach, pokazał mi się jako doskonały  dla swoich  gości gospodarz, a jako pedagog - przykładem demonstrował na czym polega służba kapłana.

Służba
, ten motyw przejęli z wielkim  zaangażowaniem Alumni, uczniowie - studenci V-go roku WSD - pełniąc rolę kelnerów.  To pewna analogia do Wielkiego Czwartku. Przykazanie nowe daję wam (Mandatum novum do vobis...),  ...geście Chrystusa na umyciu nóg,  ...nie po to, aby Mu służono, lecz aby służyć.
 
kilka fotografii z lekcji:
 
 
 
 
 
 
 
 gość.......  niezadowolony z obsługi
 
trema przed występem......
pomylił mikrofon z butelką
 
zaimprowizowana zabawa
 
 

Magdalena Rzytka "Mój Mistrzu" - film

 
 
 gorące kiełbaski.....
Alumni stale uzupełniali braki
 
nauczyciel dawał przykład

 
Magdalena Rzytka
przed swoim popisem
 
kilka fotografii zupełnie przypadkowych:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Magdalena Rzytka
 - świetna wokalistka,
życzę powodzenia na scenach
 nie tylko na farskich ogrodach
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
PS. do arturmic - Dziękuję za uzupełniające  informacje.
powrót
Odwiedzin ogółem: 004540 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1