Lichynia - Leśnica
Revue der Blasorchester
der Deutschen Minderheit Leśnica 2013

XXI Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2013
16 czerwiec 2013
r/ 16. Juni 2013
powrót
Lichynia to wieś wielkości  Folwarku, którą podobnie jak moje miejsce zamieszkania trudno znaleźć na mapie. W samej Lichyni wystarczy poszukać kościół  za którym organizatorzy ustawili wielki namiot. Gdy dotarłem tam z moją lepszą połową - konkurs (przegląd)  już trwał. Najwięcej problemu miałem z zaparkowaniem, bo (tu kamyczek do ogródka organizatorów) niewłaściwie zorganizowano miejsca parkingowe, szczególnie dla autobusów, którymi przyjechali muzycy. Szesnaście zespołów,  bardzo wąski dojazd, który zablokowały samochody osobowe. Innych uwag do organizatorów nie mam. Nagłośnienie dobre, miałem miejsce blisko orkiestr - nie narzekam. Zmiany poszczególnych zespołów odbywały się sprawnie, konferansjerka rzeczowa bez zbędnych komentarzy w dwóch językach j. polskim i j. niemieckim. Pogoda i publiczność dopisała, głodni i spragnieni nie mogli narzekać. Ale jak na taki śląski festyn, brakowało mi kołacza z serem, musiałem się zadowolić  kawą i ciastkiem kremowym.
 
Wrażenia. Cóż,  tych było w nadmiarze. Miałem okazję usłyszeć wiele nowych utworów, i starych w nowych aranżacjach. Dla muzyków taki przegląd to przecież egzamin, a do egzaminu trzeba się przygotować. Byłem blisko muzyków i komisji egzaminacyjnej, która musi z tej plejady gwiazd wybrać te świecące najjaśniej. Ja wszystkim dałbym najwyższą notę - za technikę i serce, z którym dmuchali w swoje instrumenty. KROPKA
To była uczta, śmietanka na kawie - jak ktoś mi kiedyś powiedział !
 
Nie wszystkie zespoły miałem okazję wysłuchać, ale przypuszczam, że te,  które nie zmieściły się w moim czasie   nie odbiegały poziomem od tych, które dane mi było podziwiać. Komisja pewnie kierować się będzie innymi kryteriami. Obiecała mi przesłać wyniki.
 
Nagrałem kilka filmików, które jednak nie będą w stanie oddać  atmosfery "Przeglądu Orkiestr"- coś takiego trzeba zobaczyć na własne oczy i usłyszeć na własne uszy.  Mam też kilkaset fotografii, wszystko trzeba ocenzurować - to wymaga czasu. Moich internautów proszę o cierpliwość.
 
Przegląd orkiestr (fragmenty) film 3
 
 
 
 
 
 
 
Przegląd orkiestr (fragmenty) film 1
 
 
Wszystkie fotografie zupełnie przypadkowe
 
 
 
 
 
 
 
 
Przegląd orkiestr (fragmenty) film 2
 
 
 
Kolejne fotografie wykonane zupełnie przypadkowe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
migawka fotograficzna 16/06/2013 r.
Zielone płuca u stóp Góry Św. Anny
 
P.S. Komisja obiecała przysłać wyniki o które prosiłem, ale słowa nie dotrzymali do dziś.
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
ewentualne uwagi zastrzeżenia uzupełnienia kierować na adres:    zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004201 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1