Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys"
Dedykacja dla Anny Michna z Rudy Śląskiej - Halemba

5 lipca 2013 r.
powrót
Anna Michna (75) mieszkanka Rudy Śląskiej 6 (Halemba), żona śp. muzyka górniczej  orkiestry dętej "Halemba" (puzonista), długo nie mogła się zdecydować na rozstanie z ukochanymi instrumentami swojego  przedwcześnie zmarłego męża Jerzego.  Dwa puzony,  bardzo wysłużone, ale sprawne, stanowiły dla Anny cenną pamiątkę. Jej najbliżsi nie byli zainteresowani muzyką i pewnie, gdy jej już nie będzie instrumenty trafiłyby do huty na przetop. Aby je uratować o takiego losu postanowiła przekazać je komuś, kto będzie na nich jeszcze grał. Ktoś młody, któremu posłużą do nauki.
 
Znalazła takich młodych - "Kaprysów". Najmłodszy ma dopiero 10 lat a najstarszy w orkiestrze to dyrygent.
 
 Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys" ze Źlinic koło Opola. Zespół, który 5 lat temu zaczynał   na takich wysłużonych instrumentach właśnie. Młody energiczny dyrygent Klaudiusz Lisoń i zakochana w muzyce młodzież, dziś koncertują w Filharmonii i na wyjazdach zagranicznych. To najlepszy adres, pod który trafiły te instrumenty. Ponieważ zespół "Kaprys" jest w ciągłym dynamicznym rozwoju, Anna Michna ma świadomość, że  nie będzie długo czekała na młodego zakochanego w puzonie muzyka, któremu do nauki posłużą wysłużone instrumenty jej męża Jerzego.
 
Doceniając gest Pani Anny Michna - Zespół "Kaprys" - przesyła specjalną muzyczną dedykację.

W Filharmonii Opolskiej 5 lipca 2013 r.  podczas koncertu "Niech Żyje Muzyka" Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys" ze Źlinic koło Opola.
Dyryguje: maestro Klaudiusz Lisoń
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 003848 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1