Filharmonia Opolska im J. Elsnera
5 lipca 2013 r.
powrót
 
V- Parada Orkiestr w Prószkowie miała swoje zakończenie o północy z 29 na 30 czerwca br. Ale nie dla wszystkich orkiestr. Młodzieżowa Orkiestra  Dęta  "Bl-O-W" z Wigbertschule Hϋnfeld (Niemcy) oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys"  z Boguszyc -Źlinic postanowiły:
 
"grać dalej"
 
W piątek (5-tego lipca 2013) przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Prószków - Filharmonii Opolskiej im J. Elsnera - oraz Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej, młodzi muzycy  obu zespołów  "Kaprysy" i "Bl-O-W" umówili się na wspólne "koncertowanie" na scenie filharmonii w Opolu.
 
Koncert rozpoczął się o godzinie 18-tej. ale jak się dowiedziałem później, darmowych wejściówek brakło znacznie wcześniej. Sala koncertowa była pełna!
 
Koncert rozpoczęli goście - zespołem dyrygował Martin Genßler, po gościach scenę zajęli gospodarze - zespołęm dyrygował Klaudiusz Lisoń. Dla ubarwienia muzyki oba zespoły wykorzystały piękny głos Anety Lissy -Kluczny.

Aneta Lissy - Kluczny zajęta była również prowadzeniem koncertu. 
Po przerwie na scenę weszły oba zespoły i wspólnie koncertowały pod batutą  Klaudiusza Lisonia i Martina Genßlera.
 
Utwory, które nam zaprezentowały oba zespoły to: Georg Geshwin, grupy Queen, Coldplay, The Beatles i Enio Morricone - czyli najwyższa półka.
A szczegółowo:

 I - część grała orkiestra Bl-O-W, dyrygował Martin Genβler : Medley zespołu The Mamas and The Papas “A Journey to the Summit” James Swearingen “On Stage” Coldplay “New York” John Kander

 

II część grała orkiestra Kaprys, dyrygował Klaudiusz Lisoń : Singin” in the Rain” Nacio Herb Brown, Piosenka “Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair Lady” Frederick Loewe, Medley utworów zespołu Queen , „W Barcelonie” Tarantella z operetki „Clivia” Nico Dostal , “Y.M.C.A.” The Village People .

 
Po przerwie:

III część grana wspólnie przez Bl-O-W I Kaprys, dyrygowali Klaudiusz Lisoń i Martin Genβler :  „Fortuna Imperatrix Mundi” z kantaty muzycznej,  „Carmina Burana” kompozytor Carl Orff , „Different Voices” Rick Kirby , Medley utworów z musicalu „My Fair Lady” , “Concerto for Drum Set and Concert Band” Larry Neeck, “Somebody to Love” Queen , “Moment for Morricone” Ennio Morricone .

 

Młodości! ty nad poziomy - Wylatuj, a okiem słońca  - Ludzkości całe ogromy - Przeniknij z końca do końca....

 fragment: Adam Mickiewicz "Oda do Młodości"
 
To dobrze, że nasza młodzież wysoko sięga - ale dlaczego tylko po Anglosasów. W repertuarze brakowało mi (i nie tylko mnie) trochę muzyki niemieckiej i tej popularnej czeskiej, na której się wychowałem. Nie jestem aż takim znawcą, nie wiem,  może taka muzyka nie pasuje do opolskiej filharmonii. Z powodu wielkiej sympatii, jaką żywię do obu zespołów, nie będę więcej wybrzydzał.
(na sali byli najbardziej oddani)  Sądząc po gromkich i długotrwałych brawach   jakie  fani za wykonanie obu zespołom i wokalistce zgotowali, :
 Wszystkim muzykom zespołu "Bl-O-W", "Kaprys"
 i Anecie Lissy-Kluczny
(wokal)
oraz dyrygentom:  
Martinowi Gen
ßler i Klaudiuszowi Lison  
 - można i trzeba najwyższą ocenę wystawić .
Ponieważ przed wejściem na salę wisiała informacja " Podczas Koncertu filmowanie i fotografowanie zabronione" te fotografie wykonałem łamiąc przepisy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
odpoczywa podczas przerwy......
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aneta Lissy-Kluczny i Klaudiusz Lisoń
 podczas przerwy
 
"Kapryska"
 
 
Złamałem przepisy i wykonałem kilka filmików z muzyką
 
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bl-O-W z Hϋnfeld  dyryguje Martin Genßler
 
 
Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys" ze Źlinic wokal: Aneta Lissy - Kluczny  dyr. Klaudiusz Lisoń
 
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
Odwiedzin ogółem: 004491 Odwiedzin dzisiaj: 4

Ilo osb on-line: 1