Ustroń 2013
powrót
 

Ustroń – miasto i gmina w południowej części województwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim. Uzdrowisko, ośrodek wczasowy i wypoczynkowy na Śląsku Cieszyńskim. Leży w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Z Folwarku do Ustronia mogę dojechać za - dokładnie 117 minut.  Autostradą A4 do Gliwic potem na A1 na Żory. W Żorach na drogę szybkiego ruchu "gierkówkę" gdzie jednak obowiązuje (70) i jest 8 mobilnych punktów kontroli prędkości - kierowca musi być czujnym, bo może   strącić wiele punktów.

 Ustroń, to moja baza wypadowa.  Tu  mogę oddychać górskim powietrzem. Tu zawsze, jak w domu,  mam zapewniony wikt i opierunek.
 
Ustroń,  dawna siedziba pierwszego sekretarza Edwarda, który sobie nawet drogę szybkiego ruch kazał wybudować (gierkówka)  i zadbał o rozwój miasta.  Stąd blisko do czeskiego Cieszyna, oraz do miasta Adama Małysza - Wisły. Zazwyczaj jednak, jak się już rozłożę u stóp  Czantorii (995 m n.p.m.) a na wschodzie mam widok na Równicę (885 m n.p.m.) i dolinę rzeki Wisły, gdzie koncentruje się centrum miasta,  to  okazuje się, ze do Wisły (11 km)  już mi za daleko. Zostaję na miejscu. 
 
W sezonie, ruch w centrum jest bardzo duży, czasem trudno przejść chodnikiem. Mnóstwo placów zabaw dla dzieci, straganów, wiele kawiarni, lodziarni i górali oferujących swoje ludowe wyroby. Na Rynku i w parku, gdzie wybudowano  amfiteatr w sezonie ciągle coś się dzieje a przy pogodzie trudno znaleźć wolne miejsce na samą rzeką Wisłą, aby ochłodzić obolałe stopy po spacerze. Wracamy do domu.
 
Na estradzie (Rynek) trzy śliczne dziewczyny, koncert największe przeboje w programie czytamy ( J. Lopez, Britnney Spears, Anastacia, Ace of BAce, Kylie Minoque, Madonna, Roxette). Chociaż to nie moja muzyka, ale ulegam namowom mojej rodziny. Zobaczymy, posłuchamy. (relacja z koncertu na końcu strony)
 
Jakub z babcią w piaskownicy
 
 
 
 
Rodzina na tarasie
 
Jakub z prababcią
 
przy tej ulicy mieszkam
 mamy widok na Równicę (885 m n.p.m.), oraz Wielką Czantorię (995m n.p.m.)
 
Spacerkiem w Ustroniu 21-07-2013r.
tu u "Janeczki "znaczne lody
 
 
w drodze nad Wisłę
 
 
za wąski chodnik
znajomy góral z Zakopanego (z którym się znamy już przeszło 10 lat)
 
deptak nad brzegiem rzeki
 
 
plażowicze nad Wisłą
 
 
 
Na Rynku.
Girlsband -Crazy

 
 
 
Dziewczyny rzeczywiście śliczne, w dodatku  popisują się znakomitym warsztatem. Na estradzie poruszają się doskonale - synchronicznie dopasowane z charakterem wykonywanych utworów. Przyjemnie popatrzeć.
 
 
 
 
 
 
Posłuchajcie jak śpiewa  Ania, Dominika i Kasia - czyli zespół: Girlsband Crazy z Gliwic
 
uzyskałem pozwolenie na publikację występu zespołu "Crazy" na mojej stronie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004672 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1