KONCERT
EVERGREENS
najpiękniejszych piosenek świata
Prószków  30 sierpnia 2013r.
powrót
Zanim zdecydowałem się na uczestnictwo w tym koncercie, musiałem sięgnąć do słownika j. angielskiego żeby sobie wyjaśnić co znaczy napis   na plakacie reklamujący koncert EVERGREENS. Zawsze kiedy mam taką potrzebę tłumaczenia korzystam z pomocy moich dzieci albo wnuków. Ale oni wszyscy od tygodnia szlifują  język angielski w Ameryce.

Skazany na samodzielność, kierując się przysłowiem: k
to szuka, ten znajdzie....
ja też znalazłem:
ang.
evergreen - znaczy wiecznie zielony.

 
 
 
Czyli DNI PRÓSZKOWA rozpoczynamy koncertem najpiękniejszych piosenek świata, które już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, 
czyli są wiecznie zielone  - evergreen.
 
To taka dygresja, dla takich jak ja, wcześniej urodzonych, którym w szkole kazano się uczyć języka naszych wschodnich sąsiadów. Dla mojego pokolenia, lepiej było by na plakacie napisać "Retro - najpiękniejsze piosenki świata" albo " Najpiękniejsze piosenki świata - stare ale jare".
 
Kościółek Poewangelicki to doskonałe miejsce na takie kameralne koncerty organizowane cyklicznie przez UM i OKiS w Prószkowie, które mają już swoich stałych wielbicieli. Tym razem w ramach cyklu spotkań z artystami -"Kopalnia  Dżwięku" w wydarzeniu tym wzięli udział artyści:

   Marek Ravski - śpiew
   Marcin Mazurek- fortepian
   Joanna Widawska- skrzypce

 
 
Joanna Widawska studiowała na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pracuje w Filharmonii Opolskiej. W Prószkowie wystąpiła już nie po raz pierwszy. Zobacz: http://folwark.org/2009/10/koncert/index.php

Marek Ravski to muzyk, kompozytor, autor tekstów. Wykłada na Warszawskiej Wyższej  Szkole Teatralnej. Wszechstronnie uzdolniony-doskonale odnajduje się w stylistyce muzyki klasycznej oraz rozrywkowej.  Ciepły o niespotykanej barwie głos artysty przywołuje najlepsze czasy muzyki i podróży w czasy pięknych "wiecznie zielonych" niezapomnianych melodii. Artysta zaprezentował wciąż aktualne piosenki z repertuaru między innymi:  Siniatry, Presleya, Montanda, Piaff, Gershwina. Słuchając tych piosenek mogliśmy powrócić  do tamtych niebanalnych czasów.
Artyście przy fortepianie towarzyszył
Marcin Mazurek, wybitny pianista i akompaniator, który podobnie jak Marek Ravski świetnie czuje się w różnorodnych stylach muzycznych.

Marcin Mazurek pracuje w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Studiował na Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie.
 
     To niezwykłe spotkanie z pewnością zaspokoiło najbardziej wymagających słuchaczy, którzy od muzyki oczekują wzruszeń pięknej melodii i doskonałego wykonania.
 
Relacja fotograficzna.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres: zmarzly@op.pl
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 005669 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1