Karnevaltanz 2014  DFK Proskau in Groβ Zimnic
w Zimnicach Wielkich
11/01/2014

powrót
Styczeń miesiąc kolęd i karnawałów. Zima do naszej gminy jeszcze nie dotarła. To dobrze,  nie chcemy tu żadnej Ameryki gdzie panują syberyjskie mrozy. Tu na Śląsku czujemy się najlepiej. Tegoroczny Karnevaltanz 2014, mniejszość niemiecka DFK Proskau i DFK Groβ Zimnic  zorganizowały w Zimnicach Wielkich -  Groβ Zimnic - to informacja dla tych, którzy nie mogli przy wjeździe do tej pięknej wioski odczytać tej informacji, bo jakiś zagorzały autochtonista ją zamalował.
 
Kto to jest Autochtonista - informuję: autochtonista twierdzi, że na terenach w dorzeczu Odry i Wisły jeszcze przed narodzeniem Chrystusa mieszkali tylko Słowianie i żadnych Germanów tu nigdy nie było - Amen. Twórcą teorii autochtonicznej był  Józef Kostrzewski (1885-1969) znany jako  wybitni archeolog polski,  profesor - Uniwersytetu Poznańskiego, a jego teoria w wielu podręcznikach szkolnych i akademickich do dziś obowiązuje. I stąd potrzebne są te ciągłe roboty malarskie.
Karnawał kojarzymy z tańcem. Tańczyć każdy może,  bo głównym elementem tańca jest ruch,  poprawia nastrój, niektórych także  wyszczupla , bo tracimy kalorie. Nawet w medycynie niekonwencjonalnej stosuje się choreoterapie. Taniec podobno odblokowuje układ mięśniowy oraz  nerwowy, uwalniając złe emocje. Rytmiczny ruch sprawia, że serce lepiej pracuje. To nieważne jak się tańczy. Każdy (przynajmniej na filmie) widział tańczącego murzyna w rytm "tam tamu" , tańce salonowe w średniowieczu, renesansie,  baroku, czy ludowe.  Dziś mamy nawet nowe,  uliczne  - Hip- Hopowe.  Jeśli do tańca dodamy  muzykę, to mamy samo zdrowie.  Bowiem muzyka,  która jak wiemy łagodzi obyczaje zwalcza fobie, reguluje ciśnienie krwi  i wydzielanie hormonów, a najważniejsze, pomaga uwolnić się od stresu i depresji.
Jeśli te dwa czynniki - taniec i muzyka - połączymy razem w naszym mózgu tworzą sie nowe neurony a te wydzielają endrofin  - dający uczucie szczęścia i dobrego nastroju.
 
Mam nadzieję, że po moim wykładzie , każdy juz wie jakie odnieśli  korzyści  - uczestnicy Karnevaltanz 2014 w Groß Zimnic -   podczas tej zabawy. Tu muszę dodać, że odpowiednią muzykę serwował  (muzyczny terapeuta) Hubert Pelka z Przysieczy.
 
Może tylko jedno się nie udało - wyszczuplanie przez tracenie kalorii - ale to wyraźne zaniedbanie ze strony organizatorów, którzy zbyt wiele kuszących (bardzo kalorycznych)  smakołyków stawiali gościom do degustacji. Niektóre potrawy były tak  diabelsko kuszące, że każdy normalny człowiek musiał grzeszyć obżarstwem.                 
 
Przebieg Karnevaltanz 2014 starałem się zarejestrować na fotografiach i filmach  wszystko zapisano dla potomnych:  prezentacja sukcesywna (w etapach)
 
 
Kolejność zupełnie przypadkowa. Ale wszystko rozpoczęło się od szampana.
 
 
 
 
 
Powitanie: Norbert Rasch - przewodniczący Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim
- wprowadzenie do tańca Małgorzata i Tobiasz
 
 
Reprezentacja: DFK Górki i DFK Winów.
 
 
 
 
 
Pierwsza próba tańca.
 
"Tańce na balu DFK" - Para taneczna  Idzik Małgorzata z Opola i Tobiasz Czyrnia z Winowa
....
wykonali   bardzo pięknie  tańce standard i latynoamerykańskie,....
" śmietanka na kawie". jak powiedziała mi kiedyś p. Edeltraud Gambka
 
 
Opieka rodzicielska i pedagogiczna nad tancerzami
 (Małgorzatą Idzik z Opola i Tobiaszem Cyrnia z Winowa)
 
Film -IV - terapeutyczny - tak się odchudzamy
 
 
Nauka tańca
 
 
 
nagrody  " Konkurs tańca"
 
 
 
 
i jak tu można z wagi spaść
 
 
 
 
 
 
ze względu na zainteresowanie "Odchudzających się" dodano film  instruktarzowy z remanentu "kaczuszki"
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf.
 
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 006119 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1