"Kiermasz Parafialny 2014"
Chrząszczyce 30 listopada 2014r.
powrót

Podczas adwentu przypominamy sobie historię ludzi i Boga, oraz jakie przepowiednie i obietnice Starego Testamentu zostały spełnione.  Jest to okres czuwania, który rozpoczyna  się cztery niedziele przed Bożym Narodzeniem. Dzięki niemu, przygotowujemy się duchowo do Bożego Narodzenia, upamiętniamy podwójne przyjście Pana Jezusa. Jest to radosny czas na przemyślenia, dzielenie się wiarą, odnalezienie jej sensu. Podczas tych dni łagodzi się wszelkie spory pomiędzy ludźmi, oddala uciążliwe sprawy codzienne, pozwala wyciszyć. Jest to okazja, aby porozmawiać szczerze, podziękować, przeprosić, złożyć życzenia. Uczestniczymy w rekolekcjach, roratach. Oprócz tego odbywają się wielkie przygotowania zewnętrzne, nie tylko duchowe. Trzeba udekorować choinkę, 12 potraw wigilijnych, a także podarunki dla bliskich. Szczególnie radosny ten czas jest dla najmłodszych, kiedy to wyczekują niecierpliwe na pierwszą gwiazdkę.
   Dnia 30 listopada odbył się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Chrząszczycach na placu przy parafii. Organizatorzy przygotowali stoiska z rękodziełem naszych parafian. Kupić można było pierniczki, przepiękne anioły, świąteczne stroiki, ciastka, świece adwentowe, kalendarze i opłatki.  Zadbali również o przepyszny poczęstunek w postaci pieczonych kiełbas, tradycyjnego chleba z smalcem, rozgrzewające grzane wino. W tle leciał ciąg świątecznych melodii. Choć na dworze panowała minusowa temperatura, nie było nam zimno, ponieważ ogrzewało nas poczucie, że jesteśmy tam dla wspólnego celu.

W tym roku do Folwarku Święty Mikołaj przyjechał wcześniej, ofiarując tylko grzecznym dzieciom słodkości. Moja trzytygodniowa siostra nie zdążyła jeszcze nic nabroić, więc też dostała dziś swój pierwszy świąteczny upominek.

Marysia Zmarzły (14)

 
Amelia Laura
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotografie Oskar z Folwarku
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003951 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1