V Niedziela Wielkopostna
w Strzeleczkach
6 kwietnia 2014 r.
powrót
 Od pani Marii Żmija-Glombik via Norbert Rasch dotarła do mnie informacja:
 o wystawie
"Stołów Wielkanocnych" w Strzeleczkach.

Nie daleko, dobra droga, pojechaliśmy ciekawi zobaczyć co nowego w tym temacie, ma do pokazania ZWIĄZEK  ŚLĄSKICH KOBIET   WIEJSKICH. Otwarcie miało nastąpić o godzinie 13-tej byliśmy kilka minut przed czasem, a na miejscu okazało się, że podali mi zimowy czas. Sala wystawowa już była zapełniona zwiedzającymi - parking też. A degustacja smakołyków chyba już dwie godziny wcześniej się zaczęła. !
 
Na zaproszeniu napisano "wystawa", ale na miejscu okazało się, że to "degustacja",  w rzeczywistości to było "wielkie obżarstwo" jak na V Niedzielę Wielkopostną. Panie piyknie po nasymu  wystrojone (chyba z całego województwa) prześcigały się w częstowaniu swoimi wyrobami licznych gości. Na sali królował język śląski - co było słychać, na stołach kroszonki i zajoncki otoczono rostomajtnymi smakołykami, od ciastek, na wielkich tortach kończąc. Pełno wszelakich  sałatek, zakąsek, śledzików, pierników,  pieczonych kaczek, gęsi i szynek - (gorzołki też nie brakowało). Jeśli ktoś głodny odwiedził dwa lub trzy stoiska, i tylko  degustował, miał obiad zaliczony. Stoisk było około 25. Komu smakowała jakaś potrawa, chciał większy kawałek, musiał zapłacić (DATEK NA CELE CHARYTATYWNE dla chorego dziecka). Ja kupiłem dwie duże osełki - prawdziwego wiejskiego masła - za 12 złotych - to połowa ceny w sklepie EKO, a w smaku jak piyrwej u mojej Omy, żadnych konserwantów.
 
Było wielu reporterów z różnych gazet, TV - też była. Z ramienia organizatora (TSKN mniejszość niemiecka) gości powitał poseł Ryszard Galla, a w imieniu ZŚKW gości powitała pani Maria Żmija Glombik. Oficjalne otwarcie wystawy rozpoczęło się około godz. 13:30 nowego czasu, potem młodzież popisywała się swoim programem (w języku niemieckim), na końcu Sven Solisch syn ziemi krapkowickiej - wieś Strzeleczki. Sven pierwszy raz występował na scenie jako 3,5 letni chłopak. W styczniu 2011 roku zdecydował się wypłynąć na szersze wody. Zaliczany do młodych gwiazd. Poznałem go w Górkach na "Oktoberfest 2013" śpiewał wspaniale. Tu na wystawie,  do pełnego przedstawienia  swoich możliwości, warunki miał kiepskie.

 

Relacja fotograficzna - zupełnie przypadkowa, było tyle znakomitych specjałów, że w głowie się kręciło. Moje uznanie dla
Autorów Wykonawców
  - gratulacje dla Wszystkich  Organizatorów z Gminy Strzeleczki
 
widok na salę wystaw
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
oficjalne otwarcie wystawy
poseł Ryszard Galla
powitanie gości
 
Przy mikrofonie organizatorka
 Maria Żmija-Glombik
Prasa.
 
Fotografia pamiątkowa
Uczniowie Liceum w Strzeleczkach
podczas występu (po niemiecku i po nasymu)
Panie nie garną się do degustacji
(za dużo kalorii w tych smakołykach)
Jak się dba o linię ...
to można tylko popatrzeć
 
 
 
Zaproszenie do degustacji - jest w czym wybierać
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jeśli ktoś obejrzał wszystkie  wspaniałości do końca strony, to pewnie ma w tej chwili bardzo wysoki poziom glukozy w krwi.
 
Wesołych i radosnych Świąt Wielkanocnych (i takich Stołów w rodzinnym gronie) życzę
pozdrowienia z folwarku rudolf 
 
 
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003827 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1