Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica
  z udziałem  solisty  Charlie Green - trąbka

PSM w Opolu 7 kwietnia 2014 rok
powrót
Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej.  Zespół, który szybko stał się wizytówką Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Leśnicy, liczy ponad 50 muzyków - dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimna­zjów i liceów, a także studentówZespół, który jest wizytówką Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Leśnicy, liczy ponad 50 muzyków - dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, a także studentów, którzy chętnie biorą udział we wszelakich przedsięwzięciach orkiestry.
 
Muzykowanie w Leśnicy to przedwojenna wieloletnia tradycja, reaktywowana (utworzenie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia) przez samorząd Leśnicy w 1993 roku. Ale dopiero od kilku lat, gdy powstała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia, Leśnica znalazła się na pierwszych stronach w mediach.  2006 rok I miejsce  w Będzinie (w kategorii "Orkiestr Dętych i Big Bandy"),  2008 rok jest zdobywcą Grand Prix dla najmłodszego zespołu w Międzynarodowym Festiwalu Euro Musiktage Bösel . Lista jest długa.
 
Młodzież skupiona w zespole wybrała interesujący sposób na życie:  obowiązki (wielogodzinne próby), relaks (wyjazdy w okresie ferii letnich i zimowych na obozy szkoleniowe)  i przyjemność w jednym.
 Napisali o sobie:
Wróciliśmy już z EURO Musiktage Bosel 2013 w Niemczech. Z radością oznajmiamy o zdobytym grand prix całej imprezy. Konkurencja była  w
spaniała.
 
7 kwietnia skorzystałem z zaproszenia Klaudiusza Lisonia i w sali koncertowej PSM w Opolu wysłuchałem koncertu ( fragment " II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych" Opole 2014).
 Moje wrażenia mogę podsumować jednym zdaniem: Mamy utalentowaną młodzież i dobrych nauczycieli. 
 
kilka migawek fotograficznych:
 
Klaudiusz i Jego Orkiestra Dęta  z Leśnicy (fragmenty)
 
Klaudiusz i Jego Orkiestra Dęta  z Leśnicy - solista   Charlie Green - trąbka (fragmenty)
 
Klaudiusz i Jego Orkiestra Dęta  z Leśnicy (fragmenty)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
wszelkie uwagi i zastrzeżenia kierować na adres  zmarzly@op.pl
powrót
Odwiedzin ogółem: 003231 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1