Ligockie Wrzosy mają 10 lat
Koncert Jubileuszowy
Prószków 15 czerwca 2014r.

powrót
 
10 lat minęło od chwili założenia Zespołu Śpiewaczy " Ligockie Wrzosy" - panom przybyło lat a panie nam wypiękniały .....jak mówi poeta.  "Wrzosy"  zadebiutowały na Gminnych Dożynkach  w Górkach, 26 września 2004 roku . Zespołem od samego początku opiekuje się małżeństwo  Agnieszka i Przemysław Ślusarczykowie. Opieka bardzo owocno bo lista wyróżnień i nagród jest długa.  Śpiewają po polsku, niemiecku i po nasymu - czyli po Śląsku,  w repertuarze mają  ponad 50 pieśni.  I tu nie tylko o promocję naszej prószkowskiej gminy chodzi, ale przede wszystkim o pielęgnowanie tradycji kultury śląskiej. Dziś miałem okazję wysłuchać koncertu  w poszerzonym składzie. Nie wiem czy te dziewczyny  już na stałe,  czy tylko dziś jednorazowo z okazji Jubileuszu 10-lecia, wypożyczone z grupy młodzieżowej i dokoptowane  do zespołu. Ten pomysł  podobał  mi się - ożywił optykę.
 
Organizatorem Jubileuszowego koncertu był OKiS Prószkowie, który jest jednoczesnie głównym sponsorem finansowym , a wielkim wsparciem dla zespoły jak dziś podczas  "laudamus z okazji 10-tych urodzin"  wypomniała pani burmistrz Róża Malik -  jest  Aniela Czollek  - sołtys Ligoty Prószkowskiej. Wiele ciepłych słów do "Ligockich Wrzosów" adresował również  starosta opolski Henryk Lakwa oraz były wójt  Bernard Lelek obecni na koncercie. Gośćmi były również "Przysieczanki" w imieniu których serdeczne pozdrowienie i kwiaty przekazała Edeltrauda Gambka. Organizatorzy nie tylko o ducha zadbali, ale wszystkim gościom zapewnili kawę, smaczny kołacz i smaczny gulasz. Po inne napoje nie sięgałem, bo nowe prawo drogowe tego kierowcom zabrania.
 
Moje wrażenia ogólne: Było dużo kwiatów, były gorące brawa, wspólne śpiewanie, przerwa techniczna  dla nałogowych palaczy, dobre nagłośnienie, dobra organizacja (forma biesiady przy stolikach), słuchacze oklaskami wymusili bisowanie, wszystkie miejsca zajęte  a smutnych, zmęczonych  twarzy było niewiele.
 
Dziękuję za zaproszenie ! R.Z.
 
 
krótki film czas 3:49  śpiewają Ligockie Wrzosy kierownictwo artystyczne:  Agnieszka i Przemysław Ślusarczykowie
 
 
Nasz prószkowski dom śpiewają "Ligockie Wrzosy" po kierownictwem art. Agnieszki i Przemysława Ślusarczyk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z okazji Jubileuszy
 serdeczne życzenia i wielu sukcesów na estradzie
na następne lata!
pozdrowienia z folwarku rudolf
 uwagi i zastrzeżenia kierować na adres:   zmarzly@op.pl
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004076 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1