"mundialowa sobota"
W Zimnicach Małych
19 lipca 2014r.
 
powrót
Jeszcze nie wygasły finałowe emocje mundialu w Brazylii, a już dla mieszkańców naszej prószkowskiej gminy, sołectwo w Zimnicach Małych  zorganizowało  kolejne rozgrywki. Oczywiście nie wybudowali z tej okazji stadionu "tysiąclecia", bo będzie im potrzebny dopiero na następny rok. Transmisja zawodów  była bezpośrednia tzn. bez łącz satelitarnych i wszystkie ważniejsze informacje docierały natychmiast  do kibiców zgromadzonych na niewymiarowym stadionie .  Kibice jak zwykle mocno podzieleni bo każdy miał swoich faworytów.
 
Do chuligańskich występów nie doszło. Ale zawsze znajdzie się jedna czarna owca, (młody kilkunastoletni chłopak - ten najgłośniejszy - chciał być koniecznie zauważony przez pozostałych normalnych kibiców),  co chwilę bardzo głośno  obrażał swoją rodzicielkę - matkę, po rosyjsku i po niemieckuMać - ros. matka - kurva - niem. zakręt. Uwaga zakręt mamo... (Achtung Die Kurve Mami).  W języku polskim  połączenie tych dwóch wyrazów zaliczane jest do wulgaryzmów, a gdy mu zwróciłem uwagę, był mocno obrażony. Kochana młodzieży nie naśladujcie polityków z pierwszych stron gazet, bo wielu z nich ma dyplomy uniwersyteckie a  nie ukończyło "kinderstube". 
 
Pierwsi do turnieju stanęły małolaty, walczyli dzielnie. Druga tura to pojedynek pań: Zimnice Małe przeciw urzędniczkom naszej gminy. Trzecia runda to już panowie w sile wieku  z widoczną zadyszką, brakiem czasu na treningi - reprezentanci wszystkich najpopularniejszych zawodów w naszej gminie.
 
Zawodnicy trzeciej grupy (panowie i panie), zostali podzieleni na dwie grupy "Radni kontra Sołtysi". Radych i sołtysów w naszej gminie mamy po 15-tu. Chyba się nie pomyliłem w liczbach, ale to bez znaczenia. Przed meczem okazało się, że trzeba wykorzystać miejscowe rezerwy (nie radnych i przyszłych sołtysów). Tu trzeba zaznaczyć bardzo dzielnie spisali się dwaj sołtysi - na codzień paradujące w spódnicach, zaliczane też  do płci słabej. To tylko dzięki obu paniom, wynik meczu był taki jaki był - wygrany!
 
Małolaty grały jak z nut. Panie dopiero w rzutach karnych ustaliły zwycięzców. Sołtysi wygrali (dzięki sołtyskom) Radni zawodnicy okazali się bezradni wobec bramkarza sołtysów, ale sędzia niesłusznie ich skrzywdził nie uznając jednej ewidentnej bramki, doprowadzając w ten sposób do remisu. Były nawet głosy, że został  przez radnych przekupiony, ale tego mu nikt nie udowodnił. Moja kamera też tego nie zanotowała, bo w tym momencie  -  bateria się wyczerpała.
 
Taki wynik dla pani Burmistrz Róży Malik był korzystny, bo obie drużyny zostały wyróżnione jednakowo - każdej beczka piwa. Walczące drużyny żeńskie, dla sprawiedliwości (bo rzuty karne to zawsze loteria)  również wyróżniono po beczce piwa.  Tylko małolaty zostały uhonorowane medalami i drobnymi upominkami. I to było fajne!  Bo nie puchary ale zdrowe ciało i duch był  tu najważniejszy.
 
Pierwsza runda "małolaty"
 
 
 
relacja filmowa
 
 
 
 
Druga runda panie:   "Gmina Prószków ( tylko urzędniczki) kontra Zimnice Małe"
 
 
 
piłkę kopią panie:
Zimniczanki kontra Urzędniczki z Prószkowa ( Filmowe skróty)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teraz strzelamy karne........( filmowa migawka -  dźwięk oryginalny - wulgaryzmy wycięte)
(
 
 
 
 
 
 
 
 
.........zdecydowana większość władzy w naszej gminie jest w rękach kobiet - stąd w drużynie sołtysów - też  dwie panie
 
 
radni udzielają wywiadu dla mediów....
 
 
 
 
bramkarz i jego cień.....
 to prawie całe światło bramki
 
 
 
nie dojść, że trudno trafić do bramki
 to jeszcze zawodnik zostaje wypchnięty za pole karne
 
 
 
 
 
za piłką się biega.... a nie na kolanach raczkuje
 
 
 
taki bramkarz to problem dla radnych....bardzo mało miejsca dla piłki.
  Trzeba wielkiej precyzji aby piłka prześlizgnęła się między słupkami a cieniem bramkarza
 
 
 
 
 
Mundialowa Sobota - grają Radni gminy  Prószków (białe koszulki) kontra Sołtysi gminy Prószków (niebieskie koszulki).......Migawki filmowe
 
 
 
 
fotografia pamiatkowa  "Radni i Sołtysi " gmina Prószków z panią burmistrz Różą Malik
Mundialowa Sobota 19 lipca 2014 r w Zimnicach Małych
 
 
 
fotografia pamiątkowa
 
 
Dekoracja zawodników
 
 
 
 
 
Beczka chmielu do gaszenia pragnienia
 
 
 
 
Koniec sobotniego mundialu w Zimnicach Małych.
...pozwólmy okopanym kończynom wypocząć na trawie,
następne spotkanie za rok.
 
pozdrowienia rudolf z folwarku
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004573 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1