Gala
"Magnolia Powiatu Opolskieg
o"

Prószków 22 października 2015
f-
powrót                  
Już przyzwyczailiśmy się do otaczającego nas zewsząd  konsumpcjonizmu i kosmopolityzmu, a osoby lub zespoły, które potrafią jeszcze zrobić coś pożytecznego, służące dobru  społecznemu - kojarzymy jako kiepski żart.
 
Ten ponury scenariusz dzięki "Magnolii"  zmienia  się. 
 
W naszym powiecie nominacja do Magnoli - znaczy uhonorowanie - wyróżnienie za pracę, za działanie skierowane na drugiego człowieka, za promocję Powiatu Opolskiego.
 
Magnolia - tu symbol - wśród wielu gatunków kwiatów jest niezwykła, piękna chociaż krucha, jednocześnie silna bo przetrwała burzliwe okresy ekologiczne na planecie Ziemia.
 
To już druga edycja "Magnolii Powiatu Opolskiego". Uroczysta gala podczas której Starosta Powiatu Opolskiego Henryk Lakwa wyróżnia mieszkańców naszego powiatu, ludzi szlachetnych, mądrych i bardzo silnych, którzy swoim działaniem służącym dobru społecznemu w sposób szczególny się wyróżnili - Pro Publico  Bono - (dla dobra publicznego)
 
 Do tegorocznej Magnoli zgłoszono 39 wniosków, z których kapituła wybrała nominowanych i nagrodzonych
 
 PRO PUBLIKO BONO
Nominowani:
1. Ks Erwin Kuzaj  proboszcz Parafii św. Marcina w Ochodzach, zaangażowany w pracę społeczna na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów
2. Pan Ireneusz Racławicki zaangażowany społecznie  we wsi Wrzoski. Autor publikacji naukowych na temat lokalnych zabytków i historii. 
3. Pan Bernhard Serwuschok - kawaler Maltański, pracę zawodową łączy z działalnością społeczną. Od 1997 roku (powodzi 1000-lecia) organizuje transporty humanitarne (w czasie swojego urlopu) na Opolszczyznę (Czarnowąsy, Borki, Krzanowice i Świerkle). Współorganizuje również pomoc humanitarną dla Białorusi, Ukrainy i Iraku
Bernhard Serwuschok
laureat Nagrody Starosty Opolskiego
Pro Publico Bono 2014
 
FIRMA ROKU
Niminowani:
1. Firma Fab -Style Sp. z o.o z Tułowic. Rok założenia 1990 zatrudnia około 100 osób. Działalność usługi szycia. Od 2011 własna marka działą na rynkach (Niemcy, Belgia,Szwajcaria)
2. Stolarstwo Import-Eksport H&H Sp.j. z Kotorza Małego. Zatrudnia 100 osób. Ekologia, nowoczesna produkcja z zastosowaniem ekologicznych materiałów. Wspiera finansowo lokalne inicjatywy społeczne.
 
Stolarstwo Import-Eksport H&H Sp.j. z Kotorza Małego.
laureat Nagrody Starosty Opolskiego
FIRMA ROKU 2014
 
SPORTOWIEC ROKU
Nominowani:
1. Pan Bartosz Chaduch. Od wielu lat zawodnik Tackwon-do. Mistrzostwo Europy Davos 2014, mistrzostwo  Świata   Anglia  Coventry 2013, m. Polski Częstochowa 2013
2. Pani Natalia Szponder  gmina Ozimek - karate. Jako dwunastoletnia  w kategorii 12-13 zdobyła podwójne Mistrzostwo Świata. Od 2009 roku w Kadrze Narodowej Polski.
3. Pan Jerzy Wiśniewski - Kolarstwo. Aktywny trener sportu amatorskiego i zawodowego, wychowawca mistrzów i olimpijczyków
 
Natalia Szponder
laureat Nagrody Starosty Opolskiego
 SPORTOWIEC ROKU 2014
 
ANIMATOR KULTURY
Nominowani:
1. Pani Danuta Kampa - założycielka formacji tanecznej "Hałas". Zespół tworzy blisko 100 tancerzy w wieku od 4-22 z gmin i powiatu opolskiego. Wysokie miejsca w konkursach i przeglądach o randze woj. polskiej, i międzynarodowej
2. Pani Ewa Sitarz - nauczycielka języka polskiego PSP w Luboszycach. Od 1983 uczniowie uzyskują czołowe miejsca w olimpiadach polonistycznych. Współpraca: z Teatrem Lalki i Aktora w Opolu, Stowarzyszenie "Wspólnota" oraz Radio Opole.
3. Pan Zbigniew Janowski - dyr. GOK i Rekreacji w Dąbrowie. Inicjator spotkań "Zamczysko", Stowarzyszenie Ochrona Dóbr Kultury "Dąbrowskie Skarby"  
 
Ewa Sitarz
laureat Nagrody Starosty Opolskiego
ANIMATOR KULTURY 2014
 
EDUKATOR ROKU
Nominowani
1. Pani Jolanta Begińska - PSP w Łubnianach. Organizatorka: Koła teatralno-recytatorskie, Tradycje Śląska. Projekty Edukacyjne. W 2014 roku tytuł: Profesor Oświaty nadany przez Minister Edukacji Narodowej.
2. Pani Justyna Wajs-Fijałkowska animator kultury, inicjatorka plenerów, wystaw i warsztatów artystycznych
3. Pani dr Barbara Milewska dyr. Domu Dziecka w Turawie. Pedagog, autorka wielu publikacji, wykłady z zakresu opieki i wychowania.
 
Jolanta Begińska
laureat Nagrody Starosty Opolskiego
EDUKATOR ROKU 2014
 
 
 
Decyzją kapituły "Magnolia" przyznana została:
Nagroda Specjalna  Starosty Opolskiego
 
 
Dla
Pani Eryki Świerc
 
uzasadnienie: Ambasador kultury ludowej, animatorka zaangażowana w działalność kulturalną Ozimka i okolic. 40 lat temu założyła zespół "Dzióbki", który zgromadził bogaty zbiór śląskich pieśni, przyśpiewek ludowych. Popularyzatorka śląskiej tradycji wśród młodzieży. Odznaczona:
"Zasłużony dla Kultury" " Zasłużony dla Gminy Ozimek"
 
Dla
Zespołu Śpiewaczy Przysieczanki
 
uzasadnienie: Rok założenia zespołu 1996. Repertuar: piosenki w j. polskim, niemieckim, ukraińskim i po śląsku. Za dorobek artystyczny zespół  jest laureatem licznych nagród festiwali muzycznych. Aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych i lokalnych inicjatyw społecznych. Członkowie zespołu promują tożsamość regionalną w programie radiowym "Nasz Śląsk". Uruchomił i sprawuje opiekę nad izbą Regionalną w Przysieczy.
 
 
BIAŁA MAGNOLIA 2014
 
Dla
Krystiana Czecha
 
uzasadnienie:  Pan Krystian Czech dyr. Domu Kultury w Łubnianach, propagator mowy śląskiej. Twórca konkursu "Ze Śląskiem na Ty" . Występuje w zespole "SILESIA", lider Odnowy Wsi Brynica, organista w parafialnym kościele. Inicjator: koncerty Noworoczne, przeglądy artystyczne, konkursy regionalne, święto gminy, tydzień biblioteki. Uhonorowany 2002 : Nagroda NIKE" "Tytuł Ślązaka Roku" , Zasłużony nauczyciel i opiekun śląskiego śpiewania. Nagrodzony "Złotą Spinką" przez NTO.
 
Na zakończenie tej długiej listy, naszych zasłużonych - uhonorowanych przez naszego Starostę Henryka Lakwę
 Obywateli Powiatu Opolskiego  
 
kilka fotografii, które wykonałem dla moich internautów podczas uroczystej gali, a miała ona miejsce w Hotelu Arkas w Prószkowie  w dniu: 22 października 2015 roku. P.S. Panu Henrykowi dziękujemy za zaproszenie (Danuta & Rudolf z Folwarku)
 
Galę rozpoczyna 10-cio osobowy "Chór mieszany Attonare"
 Jako ubiegłoroczni laureaci Opolskich Magnolii w kategorii Pro Publico Bono,
rozpoczęli kolejną imprezę wręczania nagród - wykonali 2 pieśnie
 
 
 
 
 
 
 
 
      
 
 
Attonare
 
Starosta Powiatu Opolskiego
Henryk Lakwa

powitanie gości
 
 
 
 
 
 
 
Anna Jantar IMITATION
 
Bernhard Serwuschok
laureat PRO PUBLICO BONO
Starosty Opolskiego
 
 
 
 
Ireneusz Racławicki             i             Bernhard Serwuschko      
 
Krzysztof Wysdak - członek zarządu TSKN
 
FIRMA ROKU 2014
Dudek H&H
z Kotorza Małego
 
SPORTOWIEC ROKU 2014
Natalia Szponder
 
 
 
 
 
 
 
 
Ewa Sitarz
Magnolia Starosty Opolskiego
w kategorii ANIMATOR KULTURY 2014
 
 
Danuta Kampa        Ewa Sitarz           Zbigniew Janowski
 
 
Jolanta Begińska
laureat Nagrody Starosty Opolskiego
EDUKATOR ROKU 2014
 
 
 
ANNA Jantar IMITATION
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przysieczanki
Laureatki nagrody specjalnej:
 Magnolia 2014
 
 
 
Eryka Świerc
Ambasadorka kultury regionalnej
laureatka nagrody specjalnej "Magnolia 2014"
 
 
 
 
 
 
 
Krystian Czech
laureat: Białej Magnolii 2014
 
 
 
 
Laureaci i Nominowani
"Magnolia Powiatu Opolskieg
o 2014"

 
ABBA IMITATION
 
 
 
 
 
ABBA IMITATION
 
 
 
 
 
 
 

Moja ostatnia pożegnalna fotografia z dziewczynami,
 które dbały o to by mi niczego nie brakowało
Dziękuję !
 
To była miła - radosna uroczystość. Świadomość, że w naszym powiecie jest tyle dobrych ludzi, którzy hołdują na codzień zasadzie Pro Publico  Bono - podnosi na duchu, znaczy w naszym powiecie nie jest aż tak źle jak czasem donoszą media.

Już się umówiłem z "Przysieczankami" laureatkami "Nagrody Specjalnej Starosty Opolskiego" na oblewanie Magnoli szampanem. Dziś to było nie możliwe, musiałbym wracać per pedes, takich luksusów jak Taxi - w Prószkowie jeszcze nie ma.
 
Pozdrowienia dla moich internautów rudolf - z folwarku
 
Ewentualne uwagi czy zastrzeżenia kierować na adres: zmarzly@op.pl
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004780 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1